В Україні 44% опитаних вважають, що справи рухаються у правильному напрямку

Поділитися
В Україні 44% опитаних вважають, що справи рухаються у правильному напрямку 36% опитаних вважають, що Україна рухається у неправильному напрямі © Богдан Ковальов Facebook
Соціологи порівняли післявиборчі сплески оптимізму за часів чотирьох президентів.

В Україні 44% опитаних громадян вважають, що країна прямує в правильному напрямі, у неправильному напрямі переконані 36%, ще 20% не визначилися. Про це свідчать результати дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова.

Так, наприкінці 2018 року, навпаки, 70% вважали напрям руху країни неправильним і лише 18% – правильним (12% не визначилися). Останній раз переконання у правильності напряму переважало в громадській думці після президентських виборів у червні 2005 року (тоді 42% вважали напрям руху країни правильним, 31% – неправильним), але вже в листопаді 2005-го думка суттєво змінилася: 59% вважали прямування країни неправильним і лише 18% – правильним.

Водночас, як і рік тому, більшість громадян вважає, що у більшості сфер життя становище в Україні за поточний рік погіршилося, хоча й меншою мірою, ніж минулого року. Рік тому щодо більшості сфер переважали оцінки змін на гірше, а цього року переважає думка, що ситуація не змінилася.

На думку опитаних, найбільш негативні зміни у 2019 році, сталися: у рівні цін та тарифів – тут погіршення зазначили 61% населення (85% у 2018), охороні здоров'я (46%), соцзахисті (44%).

Поліпшення ситуації відмітили лише у трьох сферах – обороноздатності країни (31% позначили зміни на краще, 15% – зміни на гірше і ще 44% – відсутність змін), міжнародному іміджі (31% – зміни на краще, 21% – зміни на гірше і 38% – відсутність змін) та міжнаціональних стосунках (19% – зміни на краще, 15% – зміни на гірше і 54% – відсутність змін).

В решті оцінюваних сфер переважають відповіді "не змінилося", проте в балансі відповідей щодо змін на краще чи на гірше переважає негатив, хоча й істотно менший, ніж у 2018 році.

Загалом ситуація в країні цьогоріч, на думку 29%, змінилася на гірше, на думку 14% – на краще, а більшість – 47% – вважає, що ситуація не змінилася. Наприкінці 2018 року оцінки були значно гіршими: 67% вважали, що ситуація змінилася на гірше, 5% – на краще і 22% – що не змінилася.

Загалом громадяни оцінили економічне становище України у 2019 році в 2,46 бали за 5-бальною шкалою, а рівень добробуту власної родини – в 2,75 бали.

У найближчі 2–3 роки економічна ситуація, на думку українців, може змінитися на краще – і в країні (38%), і в родині (38%). Вважають, що ситуація зміниться на гірше: 13,5% – щодо країни і 12% – щодо родини. А 18% переконані, що економічно нічого не зміниться в країні і 22% – у родині. Щоправда, значна частина не спромоглася щось спрогнозувати – ані щодо країни (30%), ані щодо родини (28%).

Більшість громадян (51%) сподіваються, що наступного року кращого буде більше, ніж гіршого. Впевнені у тому, що наступний рік буде обов'язково кращим 20%, а от передбачають, що наступний рік буде гіршим за минулий 16%.

Загальнонаціональне дослідження проводилося з 13 по 18 грудня в усіх регіонах за винятком анексованого Криму та окупованих територій Донбасу. Опитано 2017 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі