В Угорщині заявили про право зарубіжних угорців на автономію

Поділитися
В Угорщині заявили про право зарубіжних угорців на автономію Угорський уряд буде перешкоджати всім важливим для України ініціативам через закон про освіту © Википедия
На Закарпатті угорський уряд підтримує всю інституційну систему, зазначив Жолт Шемьн.

Віце-прем'єр Угорщини Жолт Шем'єн вважає, що етнічні угорці за кордоном мають право на автономію і угорське громадянство. Про це він заявив в ефірі телеканалу М1, текст його виступу опублікований на сайті партії "Фідес".

За його словами, в угорському суспільстві і в парламентському політикумі існує консенсус щодо того, що угорці за кордоном мають право на автономію, угорське громадянство і право голосу. Крім того, він додав, що угорська держава несе відповідальність за всіх угорців у світі.

Шем'єн підкреслив, що уряд Угорщини виконує всі свої зобов'язання перед ними, в тому числі, шляхом надання громадянства.

За його даними, незабаром прийме присягу мільйонний громадянин Угорщини за кордоном. За спрощеною процедурою в країнах Карпатського басейну громадянство Угорщини отримали вже 870 тисяч чоловік.

Він також зазначив, що на Закарпатті угорський уряд підтримує всю інституційну систему.

"Це стосується матеріальної допомоги лікарям, вчителям, забезпечення безкоштовного харчування для дітей молодшого віку, доставки вакцин", - сказав віце-прем'єр.

Однак, за його словами, цю структуру жорстоко атакував український уряд.

"Сьогодні, поки мовне законодавство не буде відкликано, угорський уряд буде перешкоджати всім важливим для України ініціативам", - заявив Шем'єн.

Нагадаємо, що у вересні уряд Угорщини заявив про те, що буде блокувати інтеграцію України в ЄС через закон "Про освіту".

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) провела термінові дебати щодо прийнятого в Україні закону "Про освіту", зокрема за ст. 7, що стосується мови викладання. Згідно затвердженої резолюції, закон не забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою й істотно скорочує їхні права. Також ПАРЄ просить у повній мірі забезпечити виконання висновків Венеціанської комісії щодо цього закону.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакцію на цей закон деяких країн читайте в матеріалі Василя Балушка "Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі