В РНБО повідомили, які теми українська сторона хоче обговорити на нормандські зустрічі

Поділитися
В РНБО повідомили, які теми українська сторона хоче обговорити на нормандські зустрічі © tvc.ru
За словами секретаря Ради нацбезпеки, в першу чергу піднімуть питання про повернення утримуваних в Росії українців.

Під час зустрічі в нормандському форматі, яка відбудеться 9 грудня у Парижі, в першу чергу Україна підніме питання про повернення українських військовополонених, заявив секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов. Також він назвав ще кілька тем, які Україна має намір обговорити в Парижі.

"Ми розуміємо, з чим ми повинні йти на нормандський формат. Перше питання – це повернення наших військовополонених. На превеликий жаль, мова йде не про десятки, а сотні людей, які знаходяться в полоні", - заявив Данілов під час конференції "Припинення вогню і розведення військ в Донбасі: питання безпеки та гуманітарні аспекти" в Києві.

Він додав, що друге питання, що будуть піднімати на нормандської зустрічі, це припинення вогню по всій лінії фронту у Донбасі.

"У нас немає бажання, щоб продовжували вбивати громадян України. Ми повинні це припинити. Третій попит – це розуміння, що відбувається з українсько-російським кордоном. До того часу, поки не буде повернута український кордон, поки там не будуть стояти українські військові, дуже багато процесів будуть проходити вкрай складно, і я б сказав навіть неможливо", - розповів Данілов.

За його словами, РНБО є п'ять сценаріїв повернення окупованих українських територій. Однак він не уточнив яких.

Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції. За даними Le Figaro, метою саміту є "відкриття нової послідовності імплементації Мінських домовленостей".

Володимир Зеленський заявляв, що планує обговорити на переговорах звільнення заручників, відновлення контролю над кордоном, "строки припинення війни" та місцеві вибори в ОРДЛО. За словами міністра закордонних справ Вадима Пристайка, Україна розраховує на суттєвий прогрес у врегулюванні конфлікту.

У той же час, в Кремлі продовжують вимагати відведення ЗСУ по всій лінії фронту і надання окупованим територіям особливого статусу" на постійній основі. Прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявляв про підготовку якогось документа, на підписання якого за підсумками переговорів розраховує РФ.

14 липня в Парижі і 2 вересня у Берліні відбулися зустрічі зовнішньополітичних радників лідерів України, Німеччини, Франції і Росії з метою відновлення роботи "нормандського формату". Зустріч лідерів "Нормандської четвірки" було заплановано на 17 вересня, але її скасували за ініціативою Росії.

Президент РФ Володимир Путін не брав участі в роботі "Нормандської четвірки" з березня 2018 року, коли було зроблено спільну заяву лідерів чотирьох держав. Остання на сьогодні зустріч лідерів України, Франції, Німеччини та Росії відбулася в Берліні в жовтні 2016 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі