В альтернативному законопроєкті про реформу СБУ є серйозні суперечності – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В альтернативному законопроєкті про реформу СБУ є серйозні суперечності – експерт
Проте не виключено, що саме парламентська версія отримає більш позитивну оцінку міжнародних експертів.

Поки СБУ продовжує спроби відстояти свою "помірну" версію реформи спецслужби, у партії "Слуга народу" виступили із більш радикальними законодавчими ініціативами. В одній з перших версій альтернативного законопроєкту пропонувалося провести ребрендинг СБУ, перетворивши її на Агентство нацбезпеки. Але в оновленій версії законопроєкту, переданого на розгляд міжнародним експертам у грудні, від цієї ідеї відмовилися, пише автор DT.UA Данило Пилипчук у своїй статті.

Він зазначає, що парламентський законопроєкт дійсно обмежує повноваження СБУ (зокрема, ті, що включають контррозвідувальну діяльність та протидію тероризму) і передбачає посилення демократичної підзвітності Служби. Проте в ньому присутні серйозні суперечності та неточності, що ставлять під сумнів його спроможність.

Зокрема, відсутня ясність у питаннях координації повноважень СБУ та інших служб, досить розмите визначення "контррозвідувальної діяльності", а пропозиція призначати співробітників через конкурси вимагає уточнень. Парламентський комітет отримує право ініціювати відставку голови СБУ, призначеного Радою за поданням президента. А заплановане до 1 січня 2022 року скорочення штату СБУ до 11 тисяч осіб повинно бути обґрунтовано політичним баченням майбутньої моделі Служби.

Тим не менш, за словами заступниці голови комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Мар'яни Безуглої, альтернативний законопроєкт має підтримку в Офісі президента, де ним опікується заступник голови ОПУ Андрій Смирнов. І якщо раніше у самій Службі цю ініціативу не сприймали всерйоз, тепер вона викликає у них занепокоєння.

Пилипчук не виключає, що саме парламентська версія отримає більш позитивну оцінку міжнародних експертів. У грудні невелика парламентська делегація відвідала штаб-квартиру відомого Женевського центру з питань управління у секторі безпеки, де реформі СБУ приділяють особливу увагу.

Детальніше про розбіжності в команді президента щодо трансформації Служби безпеки України читайте в матеріалі Данила Пилипчука "СБУ-2020".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі