В Академії української преси назвали кандидатів, яких найчастіше згадували телеканали у лютому

Поділитися
В Академії української преси назвали кандидатів, яких найчастіше згадували телеканали у лютому Увага до президентських виборів - 18% © Андрій Товстиженко, DT.UA
Найвища увага в новинах до Порошенка, Тимошенко, Ляшка, Вілкула, Бойка та Зеленського.

В Академії української преси після дослідження за участю вчених Інституту соціології НАН новин прайм-тайму телеканалів "Інтер", "1+1", "Україна", СТБ, ICTV, UA:Перший та "5 канал" назвали головні тенденції лютого. Вказується, що увага до президентських виборів є такою, як і на виборах 2014 року – 18%.

За оприлюдненими даними, кожне четверте повідомлення про Україну на "Інтері", ICTV, "Україні" стосується виборів, на 1+1 - кожне одинадцяте і лише кожне двадцяте на "Першому". У новинах згадувалися 15 кандидатів у президенти з 44 зареєстрованих. Найчастіше повідомляли про кампанію Юлії Тимошенко, Олександра Вілкула, Петра Порошенка, Олега Ляшка. Найвища увага в новинах до Порошенка, Тимошенко, Ляшка, Вілкула, Бойка та Володимира Зеленського.

Виключно в позитивному і нейтральному контексті говорили про Бойка і Вілкула, в нейтральному про Анатолія Гриценка, Іллю Ківу, Сергія Таруту. В іронічному і негативному згадували Зеленського, Тимошенко, Порошенка, Ляшка.

У дослідженні зазначається, що канали помітно сегментовані за своїми політичними преференціями.

На другому тижні місяця 28% повідомлень новинних програм стосувалися політичних подій в Україні (у лютому 2018-го – 32%). Увага до виборів залишається на рівні попередніх (18% всіх повідомлень про Україну, 2014 року – 18%). Більш за всіх висвітлювалися передвиборчі кампанії Тимошенко – 3,3% усіх повідомлень, Вілкула (2,7%), Порошенка (2,2%), Ляшка (2%), Гриценка (1,1%).

Серед усіх згадувань про кандидатів (156) найбільша частка уваги була у Порошенка – 32%, у Тимошенко - 17%, Ляшка - 10%, Вілкула - 10%, Гриценка - 8%, Бойка - 6%, Зеленського - 6%.

Загалом, найчастіше згадувані головні та додаткові теми повідомлень на каналах: внутрішня державна політика (11%, 23%), соціальна сфера (11%, 15%), злочинність (15%, 6%), війна на Сході (8%, 10%), вибори президента (13%, 5%), міжнародні відносини (12%, 5%).

В Академії української преси також вказують, що частка репортажів про боротьбу з корупцією як головна і додаткова теми залишається на рівні лютого 2018 року – 6%. Серед конкретних подій у новинах тижня найчастіше повідомляли про культуру і спорт – 11%, війну на Сході (10%), кримінал, ДТП, пожежі – 6%, справу підозрюваного в організації вбивства Катерини Гандзюк Владислава Мангера (6%) і справу в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун – 5%.

Вказується також, що у презентації скандальних чи неоднозначних подій частка повідомлень з декількома точками зору помітно зростає; наприклад, "справа Супрун" – 77%, "монетизація субсидій" – 67%, "церковні протести" – 67%.

Лідерами уваги до політорганізацій у новинах лютого є Радикальна партія Ляшка - 6%, Батьківщина – 3%, Опозиційна платформа–За життя – 2%. Радикальна партія Ляшка оцінювалася найбільш позитивно – 6%, а найбільш негативно влада – 1,5%.

Серед політиків увага найбільша до Порошенка – 9%, Мангера і Супрун – по 6%, Тимошенко, Володимира Гройсмана, Ігоря Мосійчука – по 5%. Найчастіше критично оцінювалися: Ігор Коломойський – 100% іронічних і негативних оцінок, Мангер 64% таких оцінок, Євген Рищук – 50%, Супрун 47%.

Найбільша увага до опозиції на "Інтері" та каналі "Україна" – по 17%, а найменша на Першому – 3%. "5-й канал" віддавав перевагу представникам правлячої коаліції.

Більш детально з тенденціями можна ознайомитися у звіті "Моніторинг політичних новин".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі