Український скандал в США: Найкращий аргумент проти імпічменту Трампа більше не має сенсу – Vox

Поділитися
Український скандал в США: Найкращий аргумент проти імпічменту Трампа більше не має сенсу – Vox
Розмова Трампа з Зеленським по телефону внесла новий аргумент - імпічмент Трампа потрібен, щоб не підірвати довіру до виборів 2020 року.

Найпереконливішим аргументом проти імпічменту президента США Дональда Трампа було те, що це нічого не дасть. Є віртуальна гарантія того, що імпічмент зазнає невдачі у контрольованому республіканцями Сенаті, а це означає, що немає реальної можливості фактично усунути Трампа від посади, пише Зак Бошан для Vox.

З плином часу громадська думка про російський скандал ставала все більш і більш пильною, що робило малоймовірним, що залучення уваги до нього буде стимулювати громадську думку до президентства Трампа в 2020 році і поставить під загрозу демократичну більшість Палати представників, коли вигоди були настільки незначними.

"Схоже, це щось на зразок міркування, яке керувало твердою опозицією Ненсі Пелосі щодо імпічменту. Це не зовсім правильно, але це серйозний аргумент - той, який прихильники імпічменту і коментатори відхилили дуже легко", - пише автор.

Бошан підкреслює, що новий український скандал кидає виклик цій логіці. В даний час існує очевидна і безпосередня прагматична сторона імпічменту: припинення триваючого зловживання президентською владою, яка може підірвати чесність виборів 2020 року.

20 вересня стало відомо, що один з інформаторів американської розвідки подав скаргу на Дональда Трампа через тиск на президента іншої країни. Судячи з усього, йшлося Україну, так як за дві з половиною тижні до подачі скарги Трамп розмовляв із Володимиром Зеленським. Тривогу інформатора викликало якась серйозне "обіцянка", дана Трампом.

Скарга спровокувала жорстку конфронтацію частини Конгресу і Білого дому: конгресмени і сенатори-демократи вимагають показати текст скарги, в той час як адміністрація Трампа категорично відмовляється це робити. Джо Байден і сенатори-демократи також наполягають на оприлюдненні стенограми розмови. Сам Трамп всі звинувачення традиційно заперечує і навіть не виключив, що стенограму все ж буде опубліковано.

Як повідомляло DT.UA, оточення Дональда Трампа цікавлять напрацювання Генпрокуратури у справі Burisma, до наглядової ради якої входив син Джо Байдена Хантер. Власник Burisma Микола Злочевський обіймав посаду міністра екології в уряді Миколи Азарова з липня 2010 року по квітень 2012 року. Наприкінці 2014 року Злочевський залишив Україну, і Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні. Згодом кримінальні справи щодо Злочесвкого були закриті, а його компанія погасила податкову заборгованість.

Байден втретє балотується в президенти США. Уперше демократ став кандидатом на президентських виборах у 1988 році, але через три місяці після початку кампанії відкликав свою кандидатуру. У 2008 році він знову став боротися за своє висунення від Демократичної партії, однак згодом відмовився віж участі у праймеріз. З 2009 по 2017 Байден обіймав посаду віце-президента в адміністрації Барака Обами.

Детальніше про розвиток відносин президента Зеленського з керівництвом США і Росії читайте в статті головного редактора видання "Дзеркало тижня. Україна" Юлії Мостової "Квартал чорних лебедів".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі