Українці вважають головними загрозами єдності країни корумповану владу, олігархів і Кремль

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українці вважають головними загрозами єдності країни корумповану владу, олігархів і Кремль Українці чекають від влади не тільки перемоги у війні в Донбасі, але і перемоги над корумпованими чиновниками
Також їх турбують маніпуляції політиків і ЗМІ.

Головними факторами, які можуть роз'єднати український народ, українці вважають корумпованість влади (29%), дії олігархів (29%) і дії Росії на роз'єднання України (25%).

Майже стільки ж згадують маніпуляцію інформацією через ЗМІ (24%), поділ українців методом політичної агітації (20%).

Такі результати опитування, проведеного фондом "Демініціативи імені Ілька Кучеріва" в грудні спільно з соціологічною службою "Ukrainian Sociology Service"

Найменше в цьому плані турбують українців протести на "Євромайданах" (6%), дії країн Заходу (9%), зростання радикалізму та націоналізму в Україні (9%), утисків за мовною ознакою (10%).

9% впевнені в тому, що "в Україні немає роз'єднання, даний факт намагаються нав'язати" і лише 2% вважають, що "Україна ніколи не була єдиною і об'єднати її неможливо"

Соціологи відзначають існуючі регіональні відмінності в розумінні тих факторів, які можуть роз'єднати Україну. У Донбасі, на відміну від усіх інших регіонів, визнають роль Росії у роз'єднанні українців лише 7%, зате головною загрозою вважають "зростання радикалізму та націоналізму" в Україні (30%). Менше, ніж в інших регіонах, покладають провину на Росію і на Слобожанщині (15%).

"Донбас також виявився єдиним регіоном, де досить значна частина (23%) звинувачує в роз'єднанні регіонів дії країн Заходу. У деяких регіонах до числа вагомих факторів роз'єднання відносять прагнення певної частини українців до інтеграції з ЄС (Причорномор'я - 25%, Поділля - 21%, Донбас - 20%)", - йдеться у звіті соціологів.

Проведене раніше опитування КМІС показало, на думку 26,3% українців всю власність, яка належить олігархам, потрібно націоналізувати.

Дослідження проведено Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою "Ukrainian Sociology Service" з 25 грудня 2014 року по 15 січня 2015 року за замовленням Міжнародного центру перспективних досліджень в 11 регіонах України. Всього опитано 4413 респондентів (по 400 в усіх регіонах України, на Закарпатті та Буковині - 401, в Центрі - 402, на Поліссі - 410). Максимальна похибка вибірки національного масиву (з урахуванням зважування) не перевищує 1.8%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі