Україна сподівається, що Рада Європи не піде на безпідставні поступки Росії

Поділитися
Україна сподівається, що Рада Європи не піде на безпідставні поступки Росії 5 травня виповнюється 70 років з дня заснування Ради Європи © vgolos.com.ua
В МЗС також заявили про кризу у РЄ, викликану "руйнівними діями держави-порушниці".

Україна сподівається, що Рада Європи і надалі залишатися взірцем демократії, а не піде на безпідставні поступки на користь найбільшої держави-порушниці її принципів та норм. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних прав до 70-ї річниці створення РЄ.

У коментарі відомства зазначається, що РЄ перебуває у кризовому стані через дії Російської Федерації.

"Маємо із сумом констатувати, що до 70-ї річниці Організація підійшла у кризовому стані, що викликаний, насамперед, руйнівними діями Російської Федерації, її агресією проти України та прямим фінансовим шантажем Ради Європи з метою досягнення своїх антидемократичних зовнішньополітичних цілей", ー підкреслюється у повідомленні.

МЗС нагадало, що Україна є членом Ради Європи з 1995 року, активно працює у статутних та робочих органах організації, долучається до формування спільного європейського правового простору, приєднавшись до більш ніж 90 договорів РЄ.

Зовнішньополітичне відомство зауважило, що план дій Ради Європи для України є інструментом практичної взаємодії у проведенні правових реформ у державі відповідно до європейських стандартів.

"Сильна Рада Європи потрібна Україні і усьому європейському континенту", ー наголошується у коментарі.

Нагадаємо, у зимовій сесії ПАРЄ в січні російська делегація не брала участі і відмовилася платити членські внески в 2019 році. Тоді ж Бюро ПАРЄ внесло зміни до правил формування комітетів, позбавивши Україну місця в регламентному комітеті, який розглядає можливість зняття санкцій із Росії.

У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію у ПАРЄ.

Проте в червні 2018 року Бюро ПАРЄ ініціювало внесення змін до правил процедури асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть російській делегації можливість повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.

Докладніше про ситуацію з поверненням Росії у ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі