Україна повинна дати на "гібридну війну" Росії асиметричну відповідь - експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна повинна дати на "гібридну війну" Росії асиметричну відповідь - експерти Відповідь Росії потрібно дати на основі ідей Майдану
Стратегією України має бути активний і системний тиск на "вразливі місця" Москви.

Відповідь України на російську "гібридну війну" має бути оперативна і нестандартна, бо шаблони тут навряд чи принесуть велику користь. Про це пишуть у своєму матеріалі для DT.UA Олег Бєлоколос і Олександр Хара, експерти "Майдану закордонних справ".

"Зважаючи на істотну різницю в потенціалах сторін, стратегія протидії Російській Федерації має бути асиметричною, тобто передбачати постійний, активний і системний тиск саме на "вразливі місця" Москви", - йдеться в статті.

"Майдан закордонних справ" вважає, що стратегія асиметричної протидії Російської Федерації повинна бути інтегральною частиною Стратегії національної безпеки України, а асиметрична протидія України має бути багатоцільовою і багаторівневою.

"Зокрема, такі заходи мають сприяти позбавленню російського капіталу впливу на стратегічні галузі української економіки, протидії інформаційним впливам Москви та нейтралізації російської "п'ятої колони", а також концентруватися на "больових точках" Росії і дестабілізувати її внутрішньополітичне й економічне становище, одночасно підриваючи і зменшуючи вплив Кремля в міжнародній сфері, зокрема шляхом блокування антиукраїнських дій Російської Федерації в Євросоюзі", - наголошується в матеріалі.

Експерти вважають, що лише за умови реалізації стратегії в такому вигляді можна успішно протистояти Москві, яка значно перевершує нас практично у всіх компонентах, веде "гібридну війну" і здійснює курс на активне нав'язування нам вигідної для неї власної "реальності", за правилами якої перемога для нас ні концептуально, ні практично неможлива.

Читайте також: "Гібридна війна" як ключовий інструмент російської геостратегії реваншу

При цьому головною зброєю Києва у протидії російської агресії має стати розвиток нової Української республіки на засадах ідей Майдану. Адже відомо, що демократичні країни економічно успішніше, а, отже, і сильніше у всіх сферах. Крім цього, вони більш стійкі і здатні до самооновлення та самовідтворення, тоді як в авторитарній системі будь-яка серйозна помилка може стати фатальною, відзначають експерти.

"Як показали події 2014 року, потужний опір з боку патріотично налаштованого українського громадянського суспільства під час агресії виявилося великою і реальною несподіванкою для Москви. Можна констатувати, що він відіграв важливу роль у ключові моменти конфлікту, і його слід розглядати як невід'ємний компонент цієї стратегії", - йдеться в матеріалі.

Докладніше читайте в матеріалі Олега Бєлоколоса і Олександра Хари "Стати Давидом, щоб перемогти Голіафа" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі