Україна показала США, як використовувати Трампа в своїх цілях - Washington Post

Поділитися
Україна показала США, як використовувати Трампа в своїх цілях - Washington Post Після звіту Роберта Мюллера, прихильники Трампа висувають перспективу змови між Клінтон і Україною © president.gov.ua
Механізм інформаційної операції, яку зробили міньйони Порошенка, очевидний.

Тепер, коли спеціальна доповідь Роберта Мюллера, мабуть, очистила президента Трампа від змови з Росією, прихильники президента і його син висувають нову перспективу – справжня змова була не між Трампом і Росією, а між Гілларі Клінтон і Україною. Ця химерна розповідь не прийшла нізвідки. Вона прийшла з Києва, де президент України Петро Порошенко бореться за своє політичне життя на гаряче оспорюваних президентських виборах. Ця доріжка до Fox News, президентської стрічки в Twitter та американської широкої загальнонаціональної дискусії, відкриває США погляд на те, як іноземні держави можуть грати з нав'язливим президентом, жартівливим телеканалом і відгомонами в соціальних мережах, пише Мелінда Харінг - редактор блогу UkraineAlert в Atlantic Council і старший науковий співробітник Інституту зовнішньої політики в колонці для газети The Washington Post.

Автор зазначає, що Порошенко, бізнесмен, який заробив мільйони на шоколадному бізнесі, відстає в рейтингах, оскільки перший тур президентських виборів проходить менш ніж через тиждень. Він не герой і не злодій. Він очолює свою країну з тих пір, як революція 2014 року повалила там прокремлівського лідера; за цим пішла анексія Криму Москвою і початок заколоту, підтримуваного Росією на сході України, який забрав 13 000 життів. Незважаючи на це, Порошенко також є досить типовим пострадянським олігархом, який жодним чином не реформував політичну, судову або економічну систему своєї країни.

Можливо, те, що потрясло людей Порошенка, був виступ 5 березня посла США Марі Йованович, яка розкритикувала корупцію своєчасно і повністю виправданим виразом стурбованості США напередодні виборів 31 березня. Те, що зробило оточення президента, показало, наскільки легко іноземній державі зрозуміти психіку Трампа і деяких ЗМІ, які знаються на американському медіа-циклі.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко в інтерв'ю, опублікованому 20 березня, розповів Джону Соломону, що він порушить кримінальну справу за фактом передбачуваної спроби високопоставленого співробітника правоохоронних органів України втрутитися в президентські вибори 2016 року в США. Луценко стверджує, що глава Національного антикорупційного бюро України навмисно злив докази того, що глава кампанії Трампа Пол Манафорт отримав гроші від партії колишнього президента України Віктора Януковича, щоб принести користь кампанії Клінтон. Манафорт раніше був радником проросійського Януковича, а передача інформації про платежі Манафорту сприяла його відходу з кампанії Трампа і підтвердила звинувачення в змові з Росією.

The Hill транслював інтерв'ю, а потім опублікував сенсаційну історію. Шон Хенніті зробив Соломона зіркою свого прайм-шоу в той вечір. Трамп спостерігає за Ганніті, за повідомленнями, розмовляючи з ним кілька разів в день і написав в Twitter заголовок історії Соломона. Більш ніж 25 тисяч ретвітів по тому, українська розповідь про змову стала вірусним.

Гнітючий наслідок цього сумного видовища полягає в тому, що іноземні держави можуть потрапити в голову президента, дотримуючись простої формули: знайдіть який-небудь спосіб зв'язати свою улюблену дратівливість з одержимістю президента виборами 2016 року; знайди кого-небудь, хто зможе потрапити на Ханніті; сподіваючись, що Трамп дивиться і пише в Twitter; сидить склавши руки і дивиться веселощі.

Тут необхідно зробити три додаткових зауваження. По-перше, Соломон представляє Луценко як борця з корупцією, хтось прихильний істині і зовсім не мотивований політикою. Ніщо не може бути так далеко від істини. Генеральний прокурор України вкрай некваліфікований (у нього немає юридичної освіти), він загальмував всі серйозні антикорупційні справи з моменту його призначення і захищав своїх друзів, включаючи Порошенка.

По-друге, твердження "змови з Україною" - дрібниця. Луценко стверджує, що у нього є запис про те, що Національне антикорупційне бюро України - офіс, який він неодноразово намагався підірвати, - злив неофіційні записи Манафорта, щоб допомогти кампанії Клінтон. Артем Ситник, голова НАБУ, заперечує звинувачення. Ситник - один з невідомих українських героїв останніх п'яти років; його агентство боролося за те, щоб посадити членів корумпованої еліти України за ґрати. Якщо у Луценка є запис, давайте послухаємо.

По-третє, Луценко звинувачує нинішнього посла США в Україні в наданні йому списку тих, "кого не варто переслідувати кримінально" і говорить, що посольство США втрутився в його роботу. Посольство США категорично заперечує абсурдні заяви Луценка. Необґрунтоване твердження Луценка є явною відплатою за виступ посла, яка засуджує чинний уряд за те, що він так мало робить для боротьби з корупцією.

Механізм інформаційної операції, яку зробили міньйони Порошенка, очевидний. Луценко використовував Соломона, щоб дістатися до Ганніті, щоб дістатися до Трампа, чия стрічка в Twitter змушувала тисячі базікати про неіснуючу змові. Подальша балаканина загрожує зірвати раціональні дискусії, зганьбити дипломатів, які роблять свою роботу, і відвернути нас від набагато важливіших справ.

Реальне питання полягає в наступному, продовжує автор: якщо група маловідомих іноземців, про які мало хто з американців коли-небудь чув, зможе так легко зіграти Трампа, і так очевидно, що перешкодить іншим зробити те ж саме?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі