Україна погодилася на стару редакцію "формули Штайнмаєра" - ЗМІ

Поділитися
Україна погодилася на стару редакцію "формули Штайнмаєра" - ЗМІ © пресс-служба Зеленского
Згоду на її імплементацію оформили окремими підписами від представника України та від бойовиків "Л-ДНР".

Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 1 жовтня узгодила остаточний текст "формули Штайнмаєра" у його вересневій редакції, однак спільного підписання документу не було, повідомляє "Європейська правда".

Саме цей текст голова МЗС України Вадим Пристайко демонстрував журналістам у вересні, а колишній представник України у підгрупі з політичних питань ТКГ Роман Безсмертний оприлюднив напередодні. Документ регулює, коли має запрацювати закон про особливий статус ОРДЛО.

Журналісти наголошують, що 1 жовтня формула була узгоджена саме у цій редакції.

"На зустрічі у Мінську 18 вересня претензії Києва викликали не так зміст документу, як його оформлення. Російська сторона хотіла, щоби під "формулою" стояли одночасно підписи представника України та представників маріонеткових проросійських "урядів" у Донецьку та Луганську; Київ виступав проти", - йдеться у матеріалі.

На відміну від "Мінського протоколу" 2014 року, під яким підписалися представник України у ТКГ Леонід Кучма і лідери підконтрольних Росії терористичних угруповань Олександр Захарченко та Ігор Плотницький, напередодні згоду України на "формулу Штайнмаєра" оформили окремими особистими листами на адресу ОБСЄ від представника України та від "Л-ДНР" про те, що вони погоджуються із її імплементацією.

Увечері 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що Тристороння контактна група погодила "формулу Штайнмаєра" і розведення сил і засобів в районі Петрівського і Золотого. Мешканцям "сірої зони" Зеленський особисто гарантував безпеку. Він також анонсував розробку нового законопроєкту про "особливий статус" Донбасу з урахуванням "формули Штайнмаєра". Заяви Зеленського спровокували масові протести в Києві й інших українських містах.

Ще 12 вересня президент Володимир Зеленський висловив готовність обговорювати "формулу Штайнмаєра" на майбутньому саміті "нормадской четвірки". Реалізації "формули" вимагає РФ – у Кремлі заявили, що наполягатимуть на "письмових гарантіях" напередодні та під час саміту. Проте 18 вересня українська делегація в ТКГ відмовилася підписувати запропонований росіянами варіант "формули Штайнмаєра".

Другий президент Леонід Кучма, який очолює українську делегацію в ТКГ, висловив упевненість у тому, що "формулу Штайнмаєра" на зустрічі у Нормандії затверджено не буде, і Зеленський не погодиться на "особливий статус" і вибори на окупованій території до виведення російських військ.

Тим часом міністр закордонних справ Вадим Пристайко дав згоду на "формулу Штайнмаєра" на зустрічі політичних радників лідерів "нормандської четвірки" 2 вересня. Пристайко також запропонував провести місцеві вибори на всій території України, включно із окупованим Донбасом.

Згодом Зеленський заявив про неможливість проведення виборів в ОРДЛО без виведення звідти російських військ. Докладніше читайте в статті Тетяни Силіної "Формула вибору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі