Україна може обернути проблемні вибори в Донбасі собі на користь - Atlantic Concil

Поділитися
Україна може обернути проблемні вибори в Донбасі собі на користь - Atlantic Concil Україна за допомогою виборів в Донбасі може нагадати Європі, що це Росія не виконує Мінські угоди. © kmu.gov.ua
Експерт пише, що Києву доведеться ухвалити закон про вибори на захоплених територіях, але з внесеними додатковими умовами.

Навіть коли дипломатія ефективна, вона може виявитися невдячною справою. І, мабуть, ніщо не ілюструє це краще, ніж потворне "дитя війни" Росії проти України - Мінські угоди.

Про це в статті для Atlantic Council пише колишній посол США в Україні Джон Хербст, нагадуючи, що Німеччина і Франція впродовж останніх місяців тиснула на Україну, закликаючи її ухвалити закон про вибори на захоплених проросійськими терористами територіях. Берлін і Париж наполягають на цьому, пояснюючи це тим, що такі умови Мінських угод, серед яких також і внесення змін до Конституції, які будуть гарантувати окупованим територіям автономію.

Для України ж ці вимоги обурливі, оскільки вони захищають інтереси агресора. Більше того, з української точки зору, так звані "Мінські угоди-2", в яких прописані всі ці умови щодо вибрів і конституційних змін, були потрібні лише тому, що Кремль порушиві "Мінські угоди-1", організувавши криваві бої за Дебальцеве в 2015 році. Іншими словами, Росію винагороджують, а Україну, яка стала її жертвою", карають. Тому не дивно, що в Києві закон про вибори на захоплених територіях викликає суперечки і сумніви.

Хербст додає, що насправді для Берліна і Парижа справа не лише в Мінських угодах, про що вони говорять офіційно. В приватних розмовах урядовці з обох столиць кажуть, що ухвалення закону про вибори на окупованій частині Донбасу потрібні тому, що деякі чиновники в європейських столицях почали вимагати зняття санцій з Росії, пояснюючи це бездіяльністю України і невиконанням Мінських угод зі свого боку. Нещодавнє голосування на цю тему у Франції підтверджує цю інформацію.

Тим часом, в Україні низка політичних сил виступають проти виборчого законону, звертаючи увагу на те, що в Донбасі досі дуже багато російських солдатів і зброї. Тож результати виборів можуть бути сфабриковані так, як захочеться Кремлю.

Однак американці, французи і німці наголошують, що Мінські угоди також вимагають, щоб вибори в Донбасі відбулися за українським законодавством і з дотриманням міжнародних стандартів. І це, на думку Хербста, дає Україні можливість для маневру. Вона може включити у свій закон про вибори в Донбасі жорсткі умови щодо виведення російських військ і зброї, збільшення спостерігачів ОБСЄ і українських спостерігачів за виборами з метою уникнути фальсифікацій.

Автор зауважує, що враховуючи обставини, Україні доведеться ухвалити закон про вибори в Донбасі найближчим часом. Однак Київ може включити в нього низку положень, які захистять українські інтереси. Дуже вірогідно, що Москва назве закон у такій формі неприйнятним і відмовиться виводити війська з Донбасу, тим самим заблокувавши вибори. Але з іншого боку, Україна підтвердить, що виконує Мінські угоди і відкине усі звинувачення тих у ЄС, хто намагається зняти з Росії санкції.

Тим часом, в Держдепартаменті США нагадали, що для проведення виборів в Донбасі бойовики та РФ повинні припинити вогонь і вивести війська. Раніше стало відомо, що представники Росії в Тристоронній контактній групі вимагають від України припинити АТО і зняти економічну блокаду з окупованих районів Донбасу.

При цьому більше половини українців виступають проти проведення виборів на окупованій території ОРДЛО та амністії бойовиків, які знаходяться на цій території.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі