Україна донесла до "нормандської четвірки" свою позицію щодо статусу Донбасу

Поділитися
Україна донесла до "нормандської четвірки" свою позицію щодо статусу Донбасу Представники МЗС "нормандської четвірки" обговорили "особливий" статус Донбасу © ТАСС
Реакція російської делегації на нещодавно прийнятий Верховною Радою закон не особливо відрізнялася від реакції міністра Лаврова.

Українська делегація на переговорах "нормандської четвірки" в Парижі роз'яснила позицію України щодо ухваленого Верховною Радою закону про особливий статус Донбасу, розповів заступник міністра закордонних справ україни Вадим Пристайко.

Розповідаючи в середу ввечері про переговори в Парижі, Пристайко повідомив, що вони проходять вже вдруге, "хоча спочатку домовлялися зустрічатися раз на місяць". "Потреба у зустрічах є: є прийняте парламентом нове законодавство, яке породило серію критичних зауваження російської сторони, і які я вважав за необхідне прояснити, про що йде мова", - повідомив дипломат.

Реакція російської делегації на закон не відрізнялася від реакції міністра Лаврова, зазначив він.

"Вони, ймовірно, відчуваючи небезпеку для себе і для тих збройних формувань, кого вони підтримують, проведення відкритого виборчого процесу", - сказав Пристайко.

При цьому він підтвердив, що українська позиція в теж час залишається незмінною: "Ми готові говорити з усіма, хто незадоволений (як би хто не ставився до влади в Україні), але якщо це дійсно люди, які представляють інтерес жителів сходу України. Якщо ж там якісь клоуни, козаки або регулярна російська армія, то я не вважаю, що вони є частиною виборчого процесу можуть обирати для сходу лідерів", - сказав Пристайко.

Раніше Президент України Петро Порошенко і канцлер Німеччини Ангела Меркель домовилися ініціювати зустріч міністрів закордонних справ "нормандської четвірки".

Остання зустріч у "нормандському форматі" на рівні заступників глав МЗС з участю ОБСЄ відбулася 6 березня в Берліні. Зустріч глав МЗС України, ФРН, Франції та РФ відбулася 24 лютого в Парижі.

Президент України Петро Порошенко і канцлер Німеччини Ангела Меркель в ході телефонної розмови 18 березня зійшлися на думці, що необхідна нова зустріч глав МЗС "нормандської четвірки".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі