У Росії з'явився таємний план з порятунку Асада, а у Заходу - привід для вторгнення до Сирії

Поділитися
Росія починає здійснювати таємний план з порятунку президента Сирії - закликає його провести дострокові вибори, щоб запобігти західній інтервенції. Анкара може використати інцидент з турецьким винищувачем F-4 Phantom як casus belli для військового втручання у сирійський конфлікт, і підтягнути й інші країни-члени НАТО.

Росія не обмежується наданням військової допомоги Сирії і водночас починає здійснювати таємний план з порятунку президента Башара Асада. При цьому плану порятунку росіян, які перебувають в охопленій опозиційними заворушеннями країні, начебто немає.

Росія закликала президента Сирії Башара Асада провести дострокові вибори. Раніше вже були зроблені кілька важливих кроків, спрямованих на подолання кризи. Так, на початку року у Сирії пройшов референдум з ухвалення нової конституції. У травні відбулися перші за півстоліття демократичні вибори до парламенту. А днями президент Асад розпорядився сформувати новий Кабінет міністрів.

Журналіст Узі Махнаймі цитує одкровення неназваного «російського дипломата, близького до переговорів». «Ми порадили Асаду замислитися про дострокові вибори. Але, як нам здається, він буде битися до останньої краплі крові. Можливо, він послухає нашої поради, але організація виборів - процес довгий і виснажливий», - сказало джерело. Заодно воно підкреслило: Росія чітко заявила сирійському режиму, що «вони не можуть розраховувати на будь-яке втручання на місцях заради порятунку Асада».

Алавіти, яких представляє Асад, вважають його винним у тому, що відбувається у країні, але вони не стануть змушувати його скласти повноваження. «Вони впевнені, що алавіти повинні триматися разом, інакше суніти їх знищать», - додало російське джерело. «Якщо Асад втратить Сирію, він стане боротися за порятунок алавітів і спробує створити алавітську державу», - сказав він.

Тим часом ООН через свого спецпосланця Кофі Аннана намагається врегулювати ситуацію, уклавши «угоду з дияволом». Причому диявол - це не Башар Асад, а Володимир Путін.

Колишній генеральний секретар ООН продовжує свою місію, щоб дати можливість Асаду самому себе засудити до повалення. Аннан чекає моменту, коли навіть Путін не зможе допомагати здійсненню злочинів проти людяності. До Путіна Аннана привела безвихідь й іронія долі. По-перше, Асад несе особисту відповідальність за криваві вбивства, його позиції надто слабкі, щоб перекласти відповідальність на когось іншого, вважає автор. Що стосується іронії, то вона полягає в тому, що Путін є експертом з контрреволюції, якою займається Асад.

Чи справді Москва вмовляє Асада добровільно зректися влади і ООН йде на «угоду з дияволом», незрозуміло, але от привід іноземцям втрутитися у сирійські події вже знайшовся. Мова йде про турецький винищувач F-4 Phantom, збитий минулої п'ятниці поблизу, а то й усередині кордону Сирії.

При найгіршому варіанті Анкара могла б використати цей інцидент як casus belli для військового втручання у сирійський конфлікт, і підтягнути й інші країни-члени НАТО (відповідно до статті 5 Північноатлантичного договору) було б справою техніки.
Щоправда, ряд аналітиків сумніваються, що інцидент з F-4 - привід досить серйозний для початку міжнародної військової операції.

«Поки Росія і Китай зберігають свої нинішні позиції, НАТО нічого не може зробити», - заявила аналітик Центру міжнародних політичних досліджень Роза Болфур.

Експерт називає відносини між Сирією і Туреччиною збалансованими: «Я б не стала називати їх дружніми, скоріше, хорошими. Це підтверджує той факт, що Дамаск і Анкара співпрацюють в пошуках збитого літака», - вважає політолог.

Західні лідери можливість військового втручання у сирійський конфлікт поки не коментують.

Як би там не було, у разі несприятливого розвитку подій у Сирії під загрозою опиняться кілька десятків тисяч росіян, що знаходяться у цій країні. Це і члени сімей дипломатів, і співробітники спільних підприємств, і працівники турбізнесу, і педагоги й лікарі. Всього, за даними МЗС, у Сирії зараз перебувають до 100 тисяч громадян РФ і членів їхніх сімей.

«Незрозуміло, чи є у нашого зовнішньополітичного відомства, Міноборони і МНС план евакуації охочих покинути країну? Чи готові для цього наші транспортні засоби?»- пише «Независимая газета». Вона зазначає, що звернення в МЗС і посольство Росії у Дамаску не прояснило це питання.

Можливо, російська влада мовчить тому, що заявити про евакуацію російських громадян - значить, розписатися в недовірі режиму Башара Асада, визнати, що він не здатний зберегти владу і встановити безпеку людей.

Дійсно, повідомлення анонімних джерел про те, що в сирійський Тартус готова відправитися група кораблів ВМФ РФ, влада як і раніше не підтвердила. Відповідних наказів не надходило, заявляли минулого тижня все ті ж анонімні джерела у флоті. !zn

Читайте також:

Туреччина пригрозила Сирії у відповідь заходами за збитий винищувач

Австралія ввела нові санкції проти Сирії

Російське судно знову спробує доставити вертольоти до Сирії, цього разу - під ескортом корабля ВМФ РФ

У Сирії сформовано новий уряд: на ключових постах залишилися колишні міністри

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі