У ЄП мають намір продовжити перемовини щодо УА з Україною, але не підписувати її

Поділитися
© gusadmin.ru
Більшість парламентських груп Європарламенту підтримують позицію Європейської комісії продовжувати перемовини щодо Угоди про асоціацію, але не підписувати її, якщо ситуація в Україні не зміниться.

Зокрема, представник європейських народників, партії, яка є союзником політичної сили Юлії Тимошенко, Яцек Царіуш-Вольський, зазначив, що винесений екс-прем'єру вирок заслуговує на осуд. «Цей суд був політично мотивований і навіть не відповідає мінімальним європейським стандартам. Якщо українське керівництво буде продовжувати такого роду саботаж політичної опозиції, це поставить європейську перспективу України під ризик », - сказав він.

Депутат впевнений, що Ю.Тимошенко має бути звільнена і «насолоджуватися повними політичними правами прямо зараз».

Політик висловився на підтримку завершення перемовин щодо Угоди про асоціацію. «Перемовини має бути завершено, а документ прийнято, як планувалося, в кінці року. Зрештою, підписання та ратифікацію може бути відхилено, якщо не буде змін. Україна повинна усвідомити, що вона може втратити, але що ще більш важливо, щоб у той же час Європейський Союз послав позитивний сигнал українським людям, у яких є європейські прагнення», - завершив він.

Аналогічну позицію задекларував представник групи Демократів і соціалістів, які є політичними союзниками партії Регіонів. «Наша група підтримує Україну на шляху до ЄС, і ми хочемо, щоб вони продовжували це. Ми повинні продовжувати наші перемовини, але ми хочемо послати дуже важливий сигнал Києву, що будь ласка, не втрачайте цінності та умови, які ми хочемо бачити, які дозволять Україні та ЄС просунутися на більш високий рівень розвитку», позначив позицію групи Ханне «Свобода». З подібними заявами виступили й інші депутати - продовжувати перемовини, але підписати угоду, коли в Україні будуть поважати європейські цінності.

Окремі депутати ставили питання щодо майбутнього візиту президента України Віктора Януковича до Брюсселя. «Якщо наступного тижня нічого не буде зроблено для відновлення верховенства права, то Баррозу (президент Єврокомісії) має вирішувати, чи є йому що сказати Януковичу», - заявив депутат Міхаеот Галер.

Йому опонував представник соціалістів Марек Сівець. «Не нам закривати двері перед Україною. Ми повинні зустрітися з В.Януковичем у Брюсселі, сказати йому, що ми думаємо про поточну ситуацію. Якщо угоду не буде підписано, то найбільший переможець такої ситуації - привид Кремля, це будуть росіяни, які проти цього», - сказав він.

Сьогодні Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки ЄС Кетрін Ештон, Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу та Президент Європейської Ради Герман Ван Ромпой обговорять відносини з Україною.

Про це заявила вчора під час дебатів у Європарламенті К.Ештон.

«Завтра (13 жовтня-ред.) на зустрічі з Ж.Баррозу та Г.Ван Ромпоєм ми обговоримо ситуацію в Україні і, зокрема, переглянемо наші відносини, включаючи політичний діалог», - сказала Верховний представник ЄС, не вказавши інших деталей.


Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив Ю.Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом трьох років.

Президент Європейської народної партії (ЄНП) Вільфред Мартенс після оголошення вироку Ю.Тимошенко заявив про необхідність припинити з Україною перемовини щодо Угоди про асоціацію.

Нагадаємо також, що 6 жовтня ВР прийняла за основу законопроект №9221 про декриміналізацію, ініційований президентом України Віктором Януковичем. Як уже повідомляло ZN.UA, схвалення цього документу має стати частиною складної інтриги.

Передбача­лося, що відповідні зміни з’являться до другого читання - у проміжку між першим і другим читаннями мають винести обвинувальний вирок Юлії Тимошенко, за яким екс-прем’єра буде засуджено, а потім звільнено у зв’язку зі зміною законодавства - декриміналізацією статті про відповідальність за зловживання владою та службовим становищем.

Як відомо, закон зворотної сили не має. Але є винятки. Вони прописані у статті 58 Консти­туції - можна застосувати закон заднім числом, якщо він «пом’якшує або скасовує відповідальність особи». Як стверджують юристи, Ю.Тимошенко не просто вийде на волю, а й зможе взяти участь у виборах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі