У Росії виправдовують Рогозіна і ставлять під сумнів суверенітет Норвегії над Шпіцбергеном

Поділитися
У Росії виправдовують Рогозіна і ставлять під сумнів суверенітет Норвегії над Шпіцбергеном У РФ заявляють, що Рогозін правий, скориставшись юридичною колізією © oborona.gov.ru
У Держдумі вважають, що Росія в Арктиці нікому не повинна бути підзвітна, а на Шпіцберген повний суверенітет Норвегії не поширюється

Шпіцберген - це вільна економічна та політична зона, на яку не поширюється повний суверенітет Норвегії. Таку заяву зробив в ефірі радіостанції "Говорить Москва" перший заступник голови комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Калашников, коментуючи поїздку на архіпелаг віце-прем'єра РФ Дмитра Рогозіна, включеного в санкційні списки.

"Для Росії Баренцове море і вся Арктика - це єдиний, по суті, вихід в два океану. Там ми нікому ніколи не повинні бути підзвітні. І в цьому сенсі Рогозін абсолютно прав, що зробив це, скориставшись юридичною колізією, і поставив у цьому сенсі ще раз певну кому по Шпицбергену", - сказав Калашников.

Читайте також: Росія почала масові навчання в Арктиці

19 квітня норвезькі влади висловили невдоволення візитом на архіпелаг Шпіцберген російського віце-прем'єра Дмитра Рогозіна і відправили російській стороні ноту з вимогою прояснити ситуацію. Рогозін відреагував на дипноту норвезької сторони у властивій йому манері, заявивши, що "після бійки кулаками не махають".

Шпіцберген входить до складу Норвегії, однак має спеціальний статус. Зокрема, на території острова є російський селище Баренцбург, для відвідання якого громадянам РФ не потрібна віза.

При цьому, Рогозіну заборонений в'їзд на територію країн ЄС та Норвегії, а значить - його відвідування Шпіцбергена було незаконним. У норвезькому МЗС вже заявили, що цей візит Рогозіна може обернутися посиленням пропускного режиму і для інших росіян.

Шпіцбергенський трактат 1920 року, який визначає правовий статус архіпелагу, передбачає суверенітет Норвегії над ним. При цьому країни, що підписали трактат (близько 50 держав), мають право видобувати на архіпелазі корисні копалини. СРСР підписав трактат в 1935 році. Після того, як Росія в грудні 2011 року заявила про намір будівництва кількох об'єктів в місті Баренцбург на архіпелазі, її відносини з Норвегією погіршилися.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі