У Раді зареєстрували першу пропозицію щодо дати інавгурації Зеленського

Поділитися
Крайній термін принесення присяги новообраним президентом 3 червня.

У Верховній Раді України зареєстрували перший проект постанови про призначення дати інавгурації шостого президента України Володимира Зеленського. Відповідний документ до парламенту вніс позафракційний депутат Сергій Міщенко.

У своєму "Проекті Постанови про проведення урочистого засідання Верховної Ради України, присвяченого складенню присяги Українському народові новообраним Президентом України" Міщенко пропонує призначити інавгурацію Володимира Зеленського на неділю, 19 травня 2019 року.

Водночас зазначимо, що парламент на наступне засідання збереться лише 14 травня. Сама ж інавгурація Володимира Зеленського, відповідно до чинного законодавства, має відбутись не пізніше 3 червня.

У команді новообраного президента зазначили, що вже готуються до події, зокрема шукають "фішечку" заходу. При цьому пообіцяли не міняти кардинально формат і не переносити присягу за межі Верховної Ради.

30 квітня ЦВК оголосила Володимира Зеленського шостим президентом України. Так, шоумен Володимир Зеленський отримав 73,22% голосів (більше 13,5 млн виборців), чинний глава держави Петро Порошенко - 24,45% (більше 4,5 млн). 3 травня результати були опубліковані в газетах "Урядовий кур'єр" та "Голос України". Тепер парламент має призначити дату присяги нового президента, після якої він вступить у повноваження.

25 квітня Володимир Зеленський записав відеозвернення, в якому звинуватив ЦВК у затягування оголошення результатів виборів, щоб інаугурація нового президента відбулася після 27 травня, і він не зміг розпустити парламент. У ЦВК претензії Зеленського назвали необґрунтованими, нагадали про затверджені законом терміни підбиття підсумків виборів і пообіцяли оголосити їх результати 30 квітня.

Як пише заступник головного редактора DT.UA Сергій Рахманін, команда Володимира Зеленського у разі його перемоги на виборах президента розглядає варіанти розпуску Верховної Ради і шантажу депутатів для їх примусу до співпраці. Рішення про дострокове припинення повноважень парламенту може бути прийнято з допомогою Окружного адмінсуду, який у березні зажадав від Верховної Ради документального підтвердження існування коаліції.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі