"Слузі народу" не можна створювати коаліцію — Магера

Поділитися
"Слузі народу" не можна створювати коаліцію — Магера Така ситуація склалася в Україні 29 років тому © Телеканал ZIK
"Слуга народу" не зможе створити коаліцію в разі монобільшості.

Якщо фракція "Слуга народу" отримає понад 226 депутатських мандатів у Верховній Раді, то у політсили з'явиться право на одноосібну коаліцію, повідомив колишній член Центральної виборчої комісії Андрій Магера у коментарі LB.ua. За його словами, в історії України таке траплялося.

"У новому парламенті не може бути створена коаліція. Оскільки фракція "Слуга народу", в разі отримання більшості депутатів парламенту, має право коаліції. Тому не може створювати коаліцію з іншими фракціями", - зазначив Магера, посилаючись на 83 статтю Конституції.

Він додав, що така ж ситуація в історії України була в 1990 році. Тоді більшість парламенту сформувала так звана "Група 239", яка була комуністичною фракцією I скликання.

"Та припинити повноваження нового скликання парламенту не можна протягом року", - пояснив Магера.

За словами колишнього члена ЦВК, в такій ситуації також не потрібно коаліційної більшості. Він також зазначив, що "Слузі народу" необхідно запропонувати кандидатуру прем'єра і сформувати новий уряд, інакше уряд Володимира Гройсмана продовжить працювати.

ЦВК вже опрацювала 95% електронних протоколів у багатомандатному окрузі. Згідно з результатами в Раду проходять "Слуга народу" (43,13%), "Опозиційна платформа - За життя" (13,06%), "Батьківщина" (8,18%), "Європейська солідарність" (8,12% ) і "Голос" (5,84%).

Нагадаємо, 21 липня в Україні відбулися дострокові вибори у Верховну Раду. Центральна виборча комісія повинна оголосити результати голосування протягом 15 днів з дня волевиявлення, тобто не пізніше 5 серпня. До 10 серпня підсумки виборів оголосять офіційно.

Згідно з Конституцією, новообрана Верховна Рада повинна зібратися на своє перше засідання протягом 30 днів з моменту оприлюднення результатів виборів. Останній можливий день, коли повинен зібратися на засідання новий парламент – 9 вересня 2019 року.

Слідкуйте за перебігом подій у спецтемі "Дострокові вибори до Верховної Ради".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі