У МВФ відзначили ознаки відновлення української економіки

Поділитися
У МВФ відзначили ознаки відновлення української економіки Українська економіка залишається вкрай вразливою, але при цьому видно ознаки відновлення, вважають в МВФ © rus.ruvr.ru
Фонд також закликав зберегти досить жорстку грошово-кредитну політику.

Українська економіка залишається вкрай вразливою, але при цьому можна побачити ознаки її відновлення, заявив перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон.

"Українська економіка залишається вкрай вразливою, але при цьому видно ознаки відновлення. В останні місяці стабілізувався курс національної валюти, зростає внутрішня торгівля, сповільнюється економічний спад. Продовження реформ дозволить досягти поворотного моменту і почати економічне зростання у майбутньому", - зазначив Ліптон.

Він також закликав зберегти досить жорстку грошово-кредитну політику.

"Продовження жорсткої грошово-кредитної політики і формування валютних резервів буде мати вирішальне значення для зовнішньої стабільності і контролю інфляційних очікувань", - підкреслив Ліптон, додавши, що зняття діючий обмежувальних заходів на валютному ринку можливе лише за умови покращення ситуації у банківській сфері.

Ліптон звернув увагу, що відновлення банківської системи є ключовим для відновлення економіки.

"Влада визнає, що продовження бюджетної дисципліни необхідно, щоб знизити ризики і зміцнити державні фінанси. Сильна політична підтримка повинна бути спрямована в сферу бюджетної консолідації та реформи енергетичного сектора поряд з адекватної соціальним захистом, - сказав Ліптон. Не менш важливою є боротьба з корупцією і поліпшення ділового клімату".

Напередодні МВФ схвалив виділення Україні 1,7 мільярда доларів як другий транш у рамках кредиту розширеного фінансування EFF. У Мінфіні пообіцяли, що основна частина грошей піде на поповнення резервів Національного банку України.

Другий транш є частиною Розширеної програми фінансування на загальну суму 17,5 мільярдів доларів, чотирьох річне фінансування за якої пов'язане з виконанням Україною програми реформ.

Перший транш кредиту на 5 мільярдів доларів, що становить майже 30 відсотків від загальної суми кредиту, Україна отримала відразу після схвалення програми в березні 2015 року.

DT.UA у статті "Структурні маяки від МВФ: камені спотикання" писало, що досі саме ці зобов'язання були чи не єдиними реальними економічними реформами, які проходять у країні. Найчастіше вони виконувалися виключно заради заліку, що викликало критику, мовляв, функціонери з Вашингтона не особливо заглиблюються в суть, а наші раді старатися та "косметикою" підміняють реально необхідні структурні зміни. Але настав момент, коли умови угоди з МВФ наштовхнулися на багатомільярдні інтереси в парламенті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі