У Конгресі США відкликання посла Йованович з України вважають великою помилкою

Поділитися
У Конгресі США відкликання посла Йованович з України вважають великою помилкою У США вважають рішення про відкликання поспішним і непотрібним
У США хотіли б, щоб Йованович пішла у визначений термін, а не раніше.

Відкликання посла США в Україні було зустрінуте законодавцями США невдоволенням і обуренням. Вони вважають, що рішення політично мотивоване і поспішне.

Лідер демократів у Палаті представників США Стені Хойер і голова Комітету у закордонних справах Еліот Енгель виступили з вимогою до адміністрації США скасувати рішення про відкликання з Києва посла Марії Йованович, передає Укрінформ.

Про це законодавці наголосили у спільній заяві, оприлюдненій у вівторок, назвавши рішення адміністрації Трампа "політично мотивованим".

"Посол Йованович є відданим державним службовцем і дипломатом найвищого рівня, який представляв Сполучені Штати як при республіканських, так і при демократичних адміністраціях. Обурливе рішення Білого дому відкликати її є ударом по політичних позиціях", - наголошується в заяві.

При цьому зазначається, що це рішення адміністрації "було політично мотивованим, оскільки союзники президента Трампа приєдналися до іноземних суб'єктів у лобіюванні за звільнення посла".

Як наголосили законодавці, відкликання посла Йованович лише за кілька місяців до закінчення її терміну перебування в Україні, "шкодить американським інтересам і підриває американську дипломатію".

У цьому зв'язку в заяві міститься заклик до адміністрації Білого дому негайно скасувати це рішення.

У нинішній період передачі влади Україні як ніколи потрібні талановиті фахівці, такі як посол Йованович", - наголосили представники американського Конгресу.

У понеділок Державний департамент США у відповідь на журналістський запит Укрінформу підтвердив, що посол США в Україні Марія Йованович завершує свою трирічну каденцію. При цьому, у відомстві назвали це рішення запланованим раніше й таким, що узгоджується з процесом передачі президентської влади в Україні.

В 2016 році Марі Йованович змінила Джеффрі Паєтта на посаді посла США в Україні. У липні Сенат США затвердив кандидатуру, а 23 серпня Йованович прибула до Києва.

До цього вона працювала помічником держсекретаря і відповідала за двосторонні відносини з країнами Скандинавії, Балтії та Центральної Європи. Також вона обіймала посаду посла у Вірменії (2008-2011) та Киргизстані (2005-2008), працювала у посольствах в Москві, Лондоні, Оттаві, Могадішо і Києві.

20 березня 2019 року в інтерв'ю американському виданню The Hill генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про те, що посол США Марі Йованович нібито передавала йому список осіб, яких просила не піддавати кримінальному переслідуванню. У Державному департаменті США заяву очільника ГПУ спростували, назвавши її "відвертою вигадкою". Пізніше в ГПУ пояснили, що "списку Йованович" не було, а її рекомендації носили усний характер.

На тлі заяв Луценка, а також заяви Йованович про необхідність звільнення Назара Холодницкого з посади голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в українському сегменті Інтернету початла розпосюджуватися непідтверджена інформация про те, що Держдепартмент нібито відкликає посла з Києва.

Детальніше про скандал після інтерв'ю Луценка читайте в статті Тетяни Сіліної "Карткова будка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі