У команди Зеленського багато інтерв'ю замість зовнішньополітичної стратегії – Клімкін

Поділитися
У команди Зеленського багато інтерв'ю замість зовнішньополітичної стратегії – Клімкін Клімкін вважає, що з приходом Зеленського в України немає зовнішньої політики © facebook.com/UkraineMFA
Голова МЗС назвав три головні виклики, від вирішення яких залежатиме майбутнє України.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін розкритикував команду президента Володимира Зеленського за відсутність зовнішньополітичної стратегії.

"З моменту інавгурації у мене практично не було жодної комунікації з цією командою (командою Зеленського – ред.). Я вважаю, що будь-яка команда повинна ангажувати інших, вести своєю харизмою. Якою буде модель майбутньої зовнішньої політики? Не видно. Ок, якими будуть обриси цієї політики? Невідомо. Зараз ви від нової команди чуєте то одне, то інше у кожному питанні. Один каже, - а давайте Донбасу російську мову дамо, інший відповідає - не треба", - розповів Клімкін в інтерв'ю liga.net.

На думку міністра, у команди новообраного президента "є багато інтерв'ю замість стратегії". А стратегія у зовнішній політиці Україні необхідна.

"Що важливо? Нам потрібна стратегія.... У зовнішній політиці нам треба і бачення, і структурований процес. Сьогодні ніякого ладу немає - ані хорошого, ані поганого. Немає в принципі зовнішньої політики. Можливо, вона з'явиться. Можливо, хтось заважає. Я заважаю? Ну, відзавтра (із середи, 3 липня - ред.) я буду у відпустці. Нема проблем", - підкреслив міністр.

При цьому Клімкін окреслив три головні виклики, від вирішення яких, на його думку, залежатиме майбутнє України.

"Перше - це російська агресія і окупація (Крим і Донбас); енергетична безпека (усі складові - не лише транзит російського газу); економічна стабільність країни (слабка Україна нікому не потрібна). Всі три виклики неможливо вирішити окремо. Нова команда повинна чітко продавити наші інтереси з нашими партнерами, це повинна бути єдина стратегія вирішення ключових викликів", - резюмував він.

Як повідомлялося, 2 липня Павло Клімкін, якого президент Володимир Зеленський хоче звільнити з посади та притягнути до дисциплінарної відповідальності, вирішив піти у політичну відпустку до відповідного рішення Верховної Ради. Вільний час він планує використати для створення власної політичної команди.

МЗС РФ направило українському Міністерству закордонних справ дипломатичну ноту, в якій країна-агресор фактично просить гарантувати переслідування українських військовополонених моряків. Голова українського МЗС не повідомив президенту про отриману ноту та відповідь на неї, чим викликав обурення Володимира Зеленського.

9 липня парламентський Комітет у закордонних справах розгляне подання на звільнення Павла Клімкіна з посади голови МЗС.

6 червня Верховна Рада не підтримала відставку Клімкіна, міністра оборони Степана Полторака і голови СБУ Василя Грицака. Частина депутатів вимагала від президента Володимира Зеленського назвати кандидатури на заміщення цих посад. Рада не стала звільняти голову МЗС попри те, що Клімкін написав заяву про відставку та закликав народних депутатів підтримати її.

11 червня Зеленський повторно вніс до Ради подання на звільнення Клімкіна, а також запропонував призначити міністром закордонних справ Вадима Пристайка.

Павло Клімкін є дванадцятим міністром закордонних справ України. Він обіймає посаду з 19 червня 2014 року. В історії незалежної України Клімкін найдовше очолює МЗС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі