У Генпрокуратурі назвали умови співпраці з Росією

Поділитися
У Генпрокуратурі назвали умови співпраці з Росією Касько не вважає повне припинення співробітництва гарною ідеєю © gp.gov.ua
Про політичні справи не йдеться.

Генеральна прокуратура частково співпрацює з правоохоронними органами РФ, розповів в інтерв'ю theБабель заступник генпрокурора Віталій Касько. Йдеться лише про кримінальні й економічні злочини, наголосив він.

"Ми вирішили, що коли йдеться про загальнокримінальну, економічну чи насильницьку злочинність, ми співпрацюємо. Якщо ж це політично-сенситивний кейс, відмовляємо або в екстрадиції, або в правовій допомозі. І де-факто, так воно з 2014 року і працювало", - зазначає заступник генпрокурора.

За словами заступника генпрокурора, після того, як п'ять років тому Росія анексувала український Крим і розв'язала війну в Донбасі, Україна зупинила екстрадиційні процедури й перестала надавати правову допомогу країні-агресору. Однак рішення про повне припинення співробітництва згодом переглянули.

"Тоді ми зупинили екстрадиційні процедури й перестали надавати правову допомогу Росії, бо де-факто ми у стані війни. Проте Росія перша почала видавати в Україну правопорушників, а ми вирішили видавати частково", - розповів Касько.

Таке рішення дозволило Україні не перетворитись на притулок для російських злочинців на кшталт Придністров'я, пояснює він.

Коментуючи видачу РФ росіянина Тимура Тумгоєва, який воював в Донбасі на боці України, Касько наголосив на тому, що такої практики в ГПУ раніше не було і не буде зараз.

"Я тоді займався приватною практикою й дуже засмутився, коли почув про цю екстрадицію. Коли я працював у ГПУ, ми собі такого не дозволяли жодного разу. (Такої практики) не буде", - додав співрозмовник журналістів.

Як повідомлялося, 7 вересня відбувся обмін утримуваними особами між Україною і Росією у форматі "35 на 35". РФ повернула до України 24 полонених моряків і 11 політв'язнів: Романа Сущенка, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олексія Сизоновича, Павла Гриба, Едема Бекірова, Євгена Панова й Артура Панова.

Серед тих, кого Україна передала РФ, є як росіяни, так і громадяни України, засуджені за державну зраду, участь у терористичних організаціях і інші злочини. До Москви полетіли, зокрема, головред пропагандистського видання "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський і колишній командир роти ППО угруповання "ДНР" Володимир Цемах – ключовий фігурант справи MH17.

Докладніше читайте в спецтемі DT.UA "Повернення бранців Кремля додому", а також у матеріалі Володимира Кравченка "За будь-яку ціну?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі