У Держдумі РФ всі фракції підтримали референдум у Криму

Поділитися
У Держдумі РФ всі фракції підтримали референдум у Криму Всі думські фракції підтримали референдум у Криму
Російська сторона вважає, що українці мають право самі вирішувати, де вони хочуть жити.

Лідери всіх чотирьох фракцій російської Держдуми підтримали рішення парламенту автономної республіки Крим винести на референдум питання про вихід зі складу України і приєднання до Росії. Про це стало відомо за підсумками візиту кримської делегації у нижню палату російського парламенту.

Глава думського комітету у справах СНД Леонід Слуцький пояснив, що через кілька днів після плебісциту, призначеного у Криму на 16 березня, "Держдума оформить рішення, яке прийме на референдумі народ Криму". У свою чергу спікер Сергій Наришкін зазначив, що депутати рішуче підтримують жителів Криму і Севастополя, який формально не входить до нього.

За словами Наришкіна, у Москві уважно стежать за подіями в Криму. Крім того, російські депутати самі побували в автономній республіці і оцінили ситуацію там, після чого парламентарії направили російському президенту Володимиру Путіну прохання сприяти відновленню в регіоні миру та захисту прав громадян.

У свою чергу керівник кримської делегації Володимир Константинов, який очолює Верховну раду республіки, заявив, що референдум буде проведено за будь-яких обставин. На думку Константинова, всі рішення влади республіки абсолютно легітимні на відміну від рішень нового керівництва України. "Для нас очевидно, що тієї країни, яку у Криму любили, вже немає", - зазначив він.

Референдум про статус Криму заплановано на 16 березня. Українцям треба вирішити, хочуть вони приєднатися до Росії або ж залишитися у складі України, але на правах широкої автономії. Київ вже назвав референдум і саме рішення про його проведення нелегітимним. Цю позицію підтримали США і Євросоюз. У свою чергу Росія заявила про готовність прийняти Крим у разі відповідного волевиявлення його жителів.

Нагадаємо, зростання сепаратистських настроїв у Криму розпочалося на тлі зміни влади, що відбулася в Україні в лютому 2014 року. У республіці обрали новий уряд, що відмовив у легітимності новій українській владі і звернувся до Росії за захистом. Російські сенатори санкціонували введення військ в Україну, але президент Володимир Путін згодом пояснив, що на такі заходи піде тільки в разі крайньої необхідності. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі