У Брюсселі радникам Зеленського нагадали про обов'язкове відновлення відповідальності за незаконне збагачення

Поділитися
У Брюсселі радникам Зеленського нагадали про обов'язкове відновлення відповідальності за незаконне збагачення © Міністерство фінансів України
Данилюк і Рябошапка представили у Брюсселі зовнішньополітичну програму Зеленського.

Відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення є однією з умов продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом, заявив радник Володимира Зеленського та екс-міністр фінансів Олександр Данилюк під час свого візиту в Брюссель.

"Хочу звернути увагу на те, що це рішення має бути прийнято найближчим часом. Це є однією з умов для продовження успішної співпраці з Міжнародним валютним фондом", – сказав Данилюк на брифінгу в п'ятницю.

За словами радника Зеленського з правоохоронної та антикорупційної політики Руслана Рябошапки, на такій позиції також наполягають європейські партнери.

"Кримінальна відповідальність за незаконне збагачення буде відновлена. Плюс ми запропонували додатковий інструмент, який допоможе нівелювати негативний ефект, фактично амністію незаконно отриманих капіталів, яка відбулася завдяки рішенню Конституційного суду України", – прокоментував він, відповідаючи на питання журналістів.

Представники команди новообраного президента України Володимира Зеленського Олександр Данилюк та Руслан Рябошапка у четвер представили у Брюсселі європейським партнерам програму Зеленського із зовнішньої політики на найближчий час. Сьогодні в планах візиту радників зустрічі з дипломатичними радниками президента Єврокомісії та президента Європейської ради.

26 лютого Конституційний суд України скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, визнавши статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинуватості. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ.

Подання до КСУ щодо конституційності статті 12 грудня 2017 року подали 59 депутатів – членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії ", "Опозиційного блоку", груп "Відродження" і "Воля народу".

США та ЄС висловили стурбованість у зв'язку зі скасуванням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, рішення КСУ піддали критиці Світовий банк, МВФ і "Велика сімка" (G7).

Президент України Петро Порошенко вніс у Верховну Раду законопроект, який повинен був відновити цю статтю в іншій редакції. У свою чергу, народні депутати подали понад 10 альтернативних ініціатив.

У НАБУ констатували, що змушені закрити 65 кримінальних проваджень за статтею про незаконне збагачення.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі