Три інститути управління в Україні можуть очолити неофіти без політичного досвіду – Atlantic Council

Поділитися
Три інститути управління в Україні можуть очолити неофіти без політичного досвіду – Atlantic Council Олексій Гончарук може стати наступним прем'єр-міністром України © Олексій Гончарук / facebook
Якщо Гончарука оберуть прем'єром, "це означатиме, що всі три інституту управління: президент, парламент і уряд будуть очолювати неофіти з невеликим або відсутнім політичним і адміністративним досвідом", вважають спостерігачі.

Через два місяці після того, як політичний новачок Володимир Зеленський переміг на виборах президента України, ми досі не знаємо, чого очікувати. Його ранні призначення та рішення - це поєднання хорошого і поганого. Критики вказують на призначення Андрія Богдана головою Офісу президента. Богдан, звичайно, був адвокатом Ігоря Коломойського і працював на опального колишнього президента Віктора Януковича, пише Мелінда Харінг для Atlantic Council.

Прихильники вказують на те, що здатних технократів призначають головою митниці та головою наглядової ради "Укроборонпрому", а солідне ім'я пророкують на посаду генерального прокурора.

Інше позитивне ім'я, по думку Харінг, це 35-річний Олексій Гончарук, заступник глави Адміністрації президента. "Його зірка на сході", - сказав в червні колишній міністр економічного розвитку Айварас Абромавічюс. "Спостерігайте за ним".

Тепер Гончарук може стати наступним прем'єрміністром України, пише Харінг.

Зеленський сказав, що він хоче, щоб економіст і технократ став прем'єрміністром. Називалися прізвища п'яти висококваліфікованих людей. Три дні тому радник президента відхрестився від них і сказав, що розглядаються інші люди на посаду глави уряду.

26 липня голова партії "Слуга народу" підтвердив, що вони серйозно розглядають кандидатуру Гончарука.

Харінг пише, що зустрічалася з Гончаруком лише одного разу, тому вона зателефонувала колегам і, щоб скласти більш широку картину про молодого юриста. Знову і знову виникають одні і ті ж слова: Гончарук працьовитий, енергійний, ефективний і амбітний, пише Харінг.

Адвокат і новообраний депутат від партії "Голос" Андрій Осадчук, який працював з Гончаруком до виборів 2019 року, сказав, що він хороший універсал, який слухає і швидко вчиться. "Він дійсно орієнтований на реформи. Він дійсно намагається з усіх сил", - сказав Осадчук.

Інші турбуються, що Зеленський може вибрати його, бо Гончарук "завжди каже так", і його легко контролювати. "Ключова характеристика [прем'єрміністра] полягає в тому, щоб сказати "ні", і він не знає, як це зробити", - сказав чоловік, який говорив з Харінг на умовах анонімності. Інше джерело сказало, що вибір Гончарука стане сигналом того, що Офіс президента цінує лояльність, а не незалежність і досвід.

Харінг додає, що також вірно, що Гончарук ніколи не контролював велику команду, і що його юридичний досвід обмежений. Він ніколи не працював у міжнародній юридичній фірмі.

Адріан Каратницький оцінив Гончарука, як "прихильника ліберальних цінностей, економічної дисципліни та регулювання", але зазначив, що йому не вистачає політичного і управлінського досвіду. Якщо Гончарука виберуть, "це означатиме, що всі три інституту управління: президент, парламент і уряд будуть очолювати неофіти з невеликим або відсутнім політичним і адміністративним досвідом".

Що б не вирішив президент, вибір прем'єрміністра має велике значення і буде ретельно вивчений в Києві та за його межами, резюмує Харінг.

У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Вони проходили за змішаною системою: 225 парламентаріїв обираються за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. Свої партійні списки у ЦВК зареєстрували 22 партії. У 26 одномандатних округах в анексованому Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не проводилися.

За підсумками опрацювання ЦВК 100% протоколів у "Слуги народу" 43,16%, в "Опозиційної платформи – За життя" - 13,05%, ву "Європейської Солідарності" - 8,10%. "Батьківщина" отримала 8,18%, "Голос" - 5,82% голосів виборців.

За попередньою інформацією, фракція "Слуги народу" складатиметься з 254 осіб (124 списочники і 130 мажоритарників). "Опозиційна платформа – За життя" проводить до Ради 43 депутати (37 списочників і шість мажоритарників), "Батьківщина" - 26 (24 списочники і два мажоритарники), "Європейська Солідарність" - 25 депутатів (23 списочники і два мажоритарники). "Голос" може отримати 20 депутатських мандатів (17 за списком і три по мажоритарці). Також у Раді дев'ятого скликання буде ще 56 мажоритарників, 46 з яких брали участь у виборах як самовисуванці.

Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована рекордно низька явка: за даними ЦВК, на дільниці прийшли менше 50% виборців.

Слідкуйте за перебігом голосування разом із DT.UA "Дострокові парламентські вибори: як голосують українці".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі