Трамп виграв політичну битву, але не війну — National Interest

Поділитися
Трамп виграв політичну битву, але не війну — National Interest Команда Роберта Мюллера не зібрала достатньо доказів змови Трампа з росіянами на момент президентських виборів в США © Facebook/Donald Trump
Те, що Роберт Мюллер не "виправдав" Дональда Трампа і не пред'явив звинувачення членам його сім'ї, робить президента і його соратників надзвичайно уразливими.

Дональд Трамп виграв політично, але він може програти там, де це важливо, якщо не більше - в системі кримінального правосуддя. Для більшості американців сага Мюллера тепер закінчена. Трамп не залучений в жодній змові з росіянами; обвинувальні висновки не були винесені. Це правда, що доповідь Мюллера, навіть узагальнена генеральним прокурором Вільямом Барром, не виправдала президента - всупереч його власним заявам в цьому відношенні. Проте, для широкої публіки, в тому числі для громадськості, такі нюанси є матеріалом "всередині політики". Ті, хто підтримують президента, поділяться його почуттям виправдання. Ті, хто протистояють йому, будуть продовжувати це робити, і на те є вагомі причини, пише Дов Закхейм, заступник міністра оборони США (2001-2004) і заступник голови Центру національних інтересів, в колонці для National Interest.

Первісна опозиція президенту під час кампанії 2016 року не мала нічого спільного з втручанням Росії як такої, а тим більше з можливою перешкодою Трампа правосуддя. Трамп не був президентом, тому ніщо не могло йому перешкодити. Натомість ті, кого згодом називали тими, хто ніколи не стане підтримувати Трампа, не погоджувалися з його поглядами на НАТО і союзників в цілому, виведення американських військ за кордоном, вільну торгівлю і "стіну". Вони були ще більш глибоко стурбовані його характером і тим, що він віщував за майбутнє канцелярії президента, а також за його згубний вплив на расові відносини в Сполучених Штатах. За останні два роки президент не зробив нічого, щоб пом'якшити ці побоювання. Дійсно, і в мові, і в дії він їх посилив.

Демократи в Конгресі, схоже, готові продовжити свої розслідування, прагнучи знайти якусь димляче рушницю, яку не помітив Роберт Мюллер і його команда протягом останніх двох років. Малоймовірно, що вони знайдуть її. Замість цього вони ризикують, що громадськість зіпсує те, що буде не чим іншим, як побічним ефектом в кінцевому підсумку безглуздих розслідувань та слухань.

І все ж, якщо демократи піддаються політичним ризикам, то правові ризики для Трампа, його сім'ї і тих, хто стоїть біля керма Організації Трампа, дуже великі. Якби Мюллер висунув будь-які додаткові звинувачення, можливо, проти одного або декількох дітей Трампа або його зятя Джареда Кушнера, і якби ці звинувачення призвели до засудження, Трамп міг би - і, швидше за все, - помилував би тих, хто був близьким і дорогим до нього. При цьому він також зробив би надзвичайно важким для генерального прокурора штату Нью-Йорк Летиції Джеймс отримання обвинувальних висновків, а тим більше кримінальних вироків, на основі її власного розслідування операцій Організації Трампа в Нью-Йорку. Щоб отримати будь-які обвинувальні висновки, Джеймс довелося б пройти через дуже вузькі косяки подвійної небезпеки для будь-якого співробітника Трампа, який був засуджений і згодом помилуваний.

Однак за відсутності будь-яких додаткових обвинувальних висновків, натхнених Мюллером, у Джеймс є відкрите поле. Мюллер, мабуть, погодив свої висновки як з її офісом, так і з офісом в Південному окрузі Нью-Йорка. Останній є федеральним установою, що входить до складу Міністерства юстиції, і тому будь-яке засудження, яке він може отримати, може бути скасовано помилуванням Трампа. Але будь-який матеріал, яким Мюллер поділився з командою Джеймс, тепер може бути використаний проти Трампа, його сім'ї і тих, хто був на його колишньому підприємстві. Той факт, що Мюллер не "виправдав" Трампа і не пред'явив звинувачення членам його сім'ї, робить президента і його соратників надзвичайно уразливими.

Демократи мають рацію, коли вимагають опублікувати весь доповідь Мюллера. Президент стверджує, що він теж хоче, щоб документ побачив світ. Але незалежно від того, опублікують його чи ні, ясно одне: хмара, що нависла над усіма, хто знаходиться на вершині Організації Трампа, не зникне протягом досить довгого часу.

24 березня генпрокурор США Вільям Бар спрямував Конгресу листа, у якому написав, що в ході розслідування російського втручання у вибори президента США в 2016 році команда спецпрокурора Роберта Мюллера не зібрала достатньої кількості беззаперечних доказів свідомої змови Дональда Трампа та його команди з росіянами. Також Мюллер не зміг довести, що Трамп перешкоджав розслідуванню.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі