Трамп цікавився військовою допомогою для України задовго до розмови із Зеленським – Bloomberg

Поділитися
Трамп цікавився військовою допомогою для України задовго до розмови із Зеленським – Bloomberg На прохання Трампа до Пентагону направили відповідний запит © president.gov.ua
За годину після липневої розмови президентів Білий дім заморозив виділення майже 400 млн доларів.

Білий дім дав команду на заморозку військової допомоги Україні за годину після телефонної розмови президента США Дональда Трампа зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським, пише Bloomberg.

Як повідомляється, Трамп цікавився цим питанням за місяць до липневої розмови із Зеленським. Офіційний представник Департаменту з управління і бюджету Майкл Даффі на його прохання направив до Пентагону запит на надання докладної інформації про фінансування.

Після розмови президентів він продовжував тримати питання на контролі, 25 липня Даффі направив заступнику міністра оборони США Девіду Норквісту електронного листа, в якому висловив стурбованість заморожуванням допомоги.

Чиновник проходить свідком у справі про імпічмент президента США, для дачі свідчень його викликав сенатор-демократ Чак Шумер.

Нагадаємо, йдеться про виділення Україні майже 400 млн доларів військової допомоги. Причиною блокування американські високопосадовці, які свідчать у справі про імпічмент, називали спробу Трампа змусити Україну публічно оголосити про розслідування справи ексвіце-президента Джо Байдена і його сім'ї.

Колишній віце-президент – найбільш імовірний конкурент Трампа на президентських виборах 2020 року. Його син Гантер входив до ради директорів компанії Burisma, пов'язаної із колишнім українським міністром екології Миколою Злочевським.

Нагадаємо, 25 листопада Федеральний суд США задовольнив позов медіа-організації "Центр за чесність в суспільстві" щодо оприлюднення документів Пентагону та Білого дому, що стосуються припинення військової допомоги Україні.

Заступник помічника міністра оборони США Лора Купер заявляла, що українська сторона знала про затримку військової допомоги від США під час телефонної розмови Володимира Зеленського і Дональда Трампа. За її словами, Київ був стурбований фактом затримки військової допомоги від самого початку. Точку зору Купер поділяє низка колишніх і чинних українських чиновників і дипломатів.

Сам Трамп заявляв, що Зеленський навіть не підозрював про блокування військової допомоги Україні. За словами голови Білого дому, Україна отримала гроші "без будь-яких умов", а на Зеленського та Пристайка жодного тиску не чинилося. Цієї ж версії дотримуються й у президента України.

11 вересня Вашингтон погодив і схвалив виділення Україні 250 млн доларів військової допомоги. 21 грудня президент США підписав оборонний бюджет країни, в якому передбачено виділення замороженої військової допомоги.

Від початку російської агресії в Донбасі Збройні сили України отримали від Сполучених Штатів Америки майже десять тисяч одиниць військової техніки, американські військові інструктори також навчають українських військовослужбовців.

Докладніше про американську військову допомогу Україні читайте у статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі