Томенко: КСУ найближчим часом скасує конституційну реформу

Поділитися
© portal.uni-koeln.de
Конституційний суд України найближчим часом скасує конституційну реформу 2004-го року. Про це на брифінгу у понеділок, 13 вересня, заявив віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко.

Конституційний суд України найближчим часом скасує конституційну реформу 2004-го року. Про це на брифінгу у понеділок, 13 вересня, заявив віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко.

«Сьогодні очевидно рішення КСУ...і немає сумнівів, що КСУ визнає прийнятим із порушенням закон №2222», - сказав віце-спікер. За його словами, у майбутньому в раді може бути створено тимчасову конституційну комісію, яка буде працювати над рішенням КСУ, а після цього протягом двох сесій будуть внесені зміни до Основного закону, який остаточно перетворить Україну на «президентську республіку».

Також віце-спікер додав, що влада планує продовжити повноваження президента до семи років, а повноваження парламенту нинішнього скликання - до 2015 року.

Нагадаємо, до Конституційного суду 14 липня направлено подання за підписом 252 народних депутатів, у якому вони просять КС перевірити на відповідність Конституції закону України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року, N2222-IV. 20 липня стало відомо, що КСУ відкрив провадження за даною справою.

Суддею-доповідачем призначений суддя КС Сергій Вдовиченко.

Як писало «Дзеркало тижня», рішення КСУ про скасування політреформи очікується на початку осені. Імовірно — не пізніше першої декади жовтня.

24 серпня Янукович знову заявив про необхідність вдосконалення Конституції. Його підтримав спікер Литвин.

За даними джерела «ДТ», до КСУ готується зафіксувати факт порушення статті 159 Конституції і на підставі статті 152 тієї ж Конституції визнати закон № 2222, за яким набула чинності нова редакція Основного закону, неконституційним.

Відзначимо також, що згідно з прийнятими у 2004 році поправками президент втратив, а парламент і уряд, навпаки, набули низку повноважень. Так, парламент отримав право обирати прем'єра і міністрів, членів ЦВК та суддів. За президентом залишилося право вносити на затвердження парламенту кандидатури міністра оборони, міністра закордонних справ, генерального прокурора і голови Служби безпеки України.

За матеріалами РБК-Украина

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі