Тимошенко про Митний союз: «Фьодорич, це - кидок»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що в разі вступу до Митного союзу України втратить значну частину свого суверенітету, а президент - своєї влади.

«Наша влада, м'яко кажучи, не дуже добре розбирається в геополітиці ... Але я сподіваюся, що українському президентові таки хтось пояснить, що вступ України до Митного союзу - це фактично перший крок до втрати державності з усіма її атрибутами. З посадою президента включно. Як непотрібної», - пише Ю. Тимошенко у своїй статті для «Дзеркала тижня. Україна».

Ю. Тимошенко нагадує, що члени Митного союзу нерівноправні, а голоси в ньому розприділяються в таких пропоціях: Росія - 57%, Казахстан - 21,5, Білорусь - 21,5. «І навіть зважаючи на те, що рішення в МС ухвалюються двома третинами, не треба бути великим математиком, щоб побачити, що одній конкретній країні буде ухвалювати рішення значно легше, ніж іншим ...У Договорі про створення МС зазначено, що будь-яка сторона, яка не погоджується з рішенням Комісії МС, може вимагати винести таке питання на розгляд «вищого органу», який складається з президентів відповідних країн. Отже, фактично пропонується передати наддержавні повноваження у руки президентів», - зазначила вона.
«Тут всім нам варто замислитися, чим вмотивована така глибока готовність понести багатомільярдні жертви заради нас. Рівно як і слід взяти до уваги чіткий меседж Євросоюзу: Митний союз несумісний із угодою про Зону вільної торгівлі з ЄС, а значить, і з угодою про політичну асоціацію. А від прогресу у цих двох питаннях напряму залежить вся наша європейська перспектива», - підкреслила Ю. Тимошенко.
У той же час, впевнена лідер «Батьківщини», зона вільної торгівлі з Євросоюзом нічим не загрожує Україні. «По-перше, в Зоні вільної торгівлі немає ніяких «таємних палат», що можуть делегувати національні права України якимось третім силам. По-друге, при ЗВТ передбачається вирішувати суперечки в арбітражному порядку. Арбітраж регулюється правилами Світової організації торгівлі. І ЄС та Україна можуть домовлятися про застосування норм права (європейського або українського) для вирішення суперечок.

По-третє, Зона вільної торгівлі не передбачає вилучень із загального митного режиму. Тоді як це практикується в Митному союзі - наприклад, встановлюються експортні мита на вуглеводні продукти або ліс. Підсумовуючи можливості вступу України до Зони вільної торгівлі, можемо зробити висновок, що ЗВТ не несе Українській державі жодних реальних загроз. За винятком, можливо, самого слова «зона», яке може викликати якісь негативні асоціації в українського президента», - підкреслила вона.

Ю. Тимошенко пропонує доступними для президента способами показати, що він особисто може втратити в разі вступу України до Митного союзу. «Втратити те, заради чого він і прийшов на посаду глави держави, втратити можливість втілення принципу «поділяй та владарюй». Як не дивно, але, може, не національні інтереси і державницька ідеологія, а елементарні фінансово-майнові апетити президента застережуть його від цього кроку.
«У самому крайньому випадку можна по всій дорозі - з вулиці Банкової аж до Межигір’я - наставити білбордів з повідомленнями доступною для Віктора Федоровича мовою: «Фьодорич, це - кидок»», - резюмує Ю. Тимошенко.
Докладніше читайте в статті Ю. Тимошенко «Back in the USSR?» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі