"Свобода" має намір судитися з газетою "Комуніст" у Євросуді з прав людини

Поділитися
© dfact.net
Судова тяганина, що триває з 2009 року, продовжиться в Європейському суді з прав людини. Спростувати заяви про "нацистську суть" від газети "Комуніст" "Свобода" має намір в Європі.

Всеукраїнське об'єднання «Свобода» має намір звернутися до Європейського суду з прав людини, вимагаючи від газети "Комуніст" спростувати заяви про "нацистську суть" партії, пише «Коммерсант-Украина».

Мова йде про судовий процес за позовом «Свободи» до газети "Комуніст", в якій написали і про її зв'язки з олігархами. Засідання Вищого спеціалізованого суду, який підтримав комуністів, проходило без участі сторін. Юристи «Свободи» бачать у цьому порушення.

Судова тяганина триває з 2009 року. Перша і апеляційна інстанції підтримали позивача, зобов'язавши газету опублікувати спростування слів Петра Симоненка про "нацистську суть" партії «Свобода» та її зв'язки з олігархами. Однак Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ ще 12 вересня скасував ці рішення, відхиливши позов «Свободи». Свою позицію суд обґрунтував тим, що газета опублікувала оціночні судження, а не констатацію факту.

Представники позивача 9 жовтня заявили про явну незаконність такого рішення. "Ми взагалі не знали, що є касаційна скарга. Нас не запрошували до суду, нам не надсилали ухвалу суду про початок провадження", - заявив член «Свободи» Сидір Кізін, який курирував проходження позову в судових інстанціях. "Про засідання суду не знав навіть юрист комуністів. Рішення було ухвалено завдяки тому, що Симоненко "повирішував" ці питання", - доповнив його голова прес-служби «Свободи» Юрій Сиротюк.

Юрист газети «Комуніст» Михайло Бабич підтвердив, що не був на засіданні, але пояснив, що не бачить в цьому порушення. Відповідно до Цивільного процесуального кодексу, касація розглядається "без повідомлення осіб, які беруть участь у справі", зазначив він. "Касаційне провадження було відкрито ще в січні, і я впевнений, що "Свободі" направляли копію відповідного визначення суду. Інша справа, що тепер вони це приховують. А повістки на засідання касаційна інстанція не розсилає. Хто хоче - стежить за сайтом суду. Свобода не стежила? Це їхні проблеми", - заявив Бабич.

Рішення суду оскарженню не підлягає, але Сиротюк готується продовжити тяганину в Європейському суді з прав людини. "Тут мало місце явне порушення принципів гласності та змагальності", - пояснив він. Кізін вважає неправоможним аргумент суду про допустимість оціночних суджень: "В прес-релізах комуністи заявляють, що ми - фашисти, а в суді змінюють тактику і починають говорити про "оцінки". !zn

Читайте також:

Симоненко приписав комуністам основну заслугу в розвитку української мови

Комуністи оголосили першу п'ятірку виборчого списку

Симоненко виправдовував в Раді депортацію кримських татар Сталіним

Симоненко і його дружина володіють п'ятьма квартирами

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі