Судова реформа дала громадянам «швидке, але несправедливе правосуддя»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Getty Images
Після ухвалення закону «Про судоустрій і статус суддів» громадяни отримали швидке, але несправедливе правосуддя від залежних суддів.

Про це йдеться у щорічній доповіді українських правозахисних організацій. До створення цього узагальнення долучилися Гельсінкська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група. Загалом при підготовці майже 500-сторінкової книги було використано матеріали понад сорока правозахисних організацій.

Водночас принципових змін у регулюванні затримання і тримання під вартою в контексті кримінального переслідування не відбулося, констатують правозахисники. Проект нового Кримінально-процесуального кодексу України, схвалений Нацкомісією зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права ще 2008 року, досі не потрапив до парламенту.

Правозахисники зазначають, що широко використовується правоохоронними органами мало не в кожній кримінальній справі незареєстроване (неформальне) затримання. До цієї проблеми неодноразово привертали увагу Комітет ООН проти катувань, Європейськийкомітет з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, вітчизняні правозахисні організації. Традиційними для України також є проблеми адміністративного арешту з метою кримінального переслідування; відсутність обґрунтуванняу рішеннях про тримання під вартою; відсутність у рішенні про тримання під вартою вказівки терміну дії такого заходу; необґрунтованотривале утримання під вартою.

Детальніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» у статті Олександри Примаченко «Права людини: новітні тенденції».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі