Суддя КСУ: Венеціанська комісія і ПАРЄ вже вказували на порушення процедури зміни Конституції у 2004 році

Поділитися
© ZN.UA
Венеціанська комісія і Парламентська асамблея ради Європи (ПАРЄ) у 2005 році вказували Україні на порушення процедури при внесенні змін до Конституції у рамках політреформи 2004 року, заявив суддя-доповідач Конституційного суду України (КСE) Сергій Вдовиченко.
Венеціанська комісія і Парламентська асамблея ради Європи (ПАРЄ) у 2005 році вказували Україні на порушення процедури при внесенні змін до Конституції у рамках політреформи 2004 року, заявив суддя-доповідач Конституційного суду України (КСE) Сергій Вдовиченко.Про це він сказав на засіданні КСУ у четвер, 23 вересня, у Києві, висловлюючи подання 252 народних депутатів про конституційність внесення змін до Основного закону щодо політреформи 2004 року. За словами Вдовиченка, у резолюції ПАРЄ «Про виконання обов'язків та зобов'язань України» від 5 грудня 2005 року була виражена стурбованість тим, що «конституційна реформа 2004 року була схвалена й прийнята без попереднього висновку Конституційного суду». «Тому ПАРЄ наполегливо закликає органи влади України якнайшвидше виправити ці помилки, щоб забезпечити легітимність конституційних змін і їх відповідність європейським стандартам», - процитував суддя КСУ резолюцію ПАРЄ. Він нагадав, що Венеціанська комісія у своєму висновку від 13 червня 2005 року також вказувала на порушення процедури при ухваленні цього закону. «Хоча конституційна реформа тривала кілька років, закон про внесення змін був прийнятий поспішно з метою вирішення гострої політичної кризи», - процитував суддя висновок Венеціанської комісії. Вдовиченко повідомив, що у рамках підготовки слухань за даною справою до КСУ надійшли листи від керівників держави. Зокрема, президент України Віктор Янукович у своєму листі зазначає, що закон №2222 був прийнятий без висновку КСУ, при чому в пакеті з іншими законами. Тому, на думку глави держави, питання про розгляд даного подання є підвідомчим Конституційному суду. Прем'єр-міністр України Микола Азаров і міністерство юстиції у своїх листах також вказали на порушення конституційної процедури при ухваленні цього закону. У той же час, у листі голови Верховної Ради Володимира Литвина вказується, що в законі №2222 у порівнянні з попередньою редакцією, на яку було отримано висновок КСУ, не вводилися якісь нові норми, щодо яких має бути надано окремий висновок суду. Як повідомлялося, 8 грудня 2004 року Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до Конституції України» №2222-IV, який передбачає перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління, формування уряду коаліцією депутатських фракцій, продовження терміну повноважень парламенту до п'яти років. Чинна Конституція України прийнята 28 червня 1996 року. Внесені у 2004 році зміни до Основного закону набули чинності у 2006 році. КСУ відкрив провадження у даній справі 17 вересня. Як писало «Дзеркало тижня», рішення Конституційного суду про скасування політреформи очікується на початку осені. Ймовірно — не пізніше першої декади жовтня. За даними джерела «ДТ», у КСУ готуються зафіксувати факт порушення статті 159 Конституції і на підставі статті 152 тієї ж Конституції визнати закон №2222, яким було введено в дію нову редакцію Основного закону,  неконституційним.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі