Суд переніс допит Мельниченка у справі Гонгадзе через держтаємницю

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Судове засідання у справі Пукача про вбивство Гонгадзе перенесено на 26 листопада через відсутність у захисту Мельниченка допуску до держтаємниці. Якщо адвокат не встигне до понеділка надати документ, екс-майору Управління державної охорони замінять захисника.

Суд у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе перенесли через відсутність у його адвоката Миколи Неділька допуску до державної таємниці. Про це після засідання суду повідомила представник інтересів вдови журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко.

«Суд тільки почав допитувати Мельниченка, але, приступаючи до другого питання, з'ясувалося, що у захисника екс-майора Неділька немає допуску до держтаємниці, який повинен у нього бути, босправа розглядається в закритому режимі», - заявила адвокат.

Вона також зазначила, що суд переніс засідання на понеділок, 26 листопада, і зобов'язав Миколу Неділька надати свідоцтво про допуск до держтаємниці. В іншому ж випадку, Микола Мельниченко повинен буде замінити адвоката на іншого, у якого є відповідний допуск.

«Головного обвинуваченого Пукача (колишнього генерала МВС Олексія Пукача - ред.) не встигли допитати, питань йому не ставили», - додала адвокат.

Крім того, Теличенко повідомила, що планує просити суд залучити в якості свідків екс-президента Леоніда Кучму, спікера ВР Володимира Литвина та екс-главу СБУ Леоніда Деркача.

Раніше екс-майор Держохорони неодноразово заявляв, що готовий дати свідчення у ряді резонансних справ і зокрема, у справі Пукача.

Нагадаємо, Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.

- Піскун був за крок від розкриття справи Гонгадзе, але його звільнили

У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. Однак тіло досі не поховане, оскільки мама журналіста Леся Гонгадзе відмовляється визнавати, що знайдені останки належать її синові.

Екс-генерал МВС Олексій Пукач, який тривалий час перебував у розшуку у зв'язку з причетністю до вбивства журналіста, в липні 2009 року був затриманий у Житомирській області, і з того часу перебуває під вартою.

Слідство встановило, що Пукач скоїв вбивство журналіста за вказівкою на той час міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка. Адвокат вдови Гонгадзе Валентина Теличенко заявила, що Пукач у суді серед замовників вбивства Гонгадзе назвав Леоніда Кучму і Володимира Литвина. Крім того, він визнав, що власноруч вбив Гонгадзе.

Кримінальну справу стосовно Кучми було порушено 21 березня 2011 року. Він звинувачувався в перевищенні влади і службових повноважень, які призвели до вбивства журналіста. Плівки майора управління Держохорони Миколи Мельниченка було визнано речовим доказом у справі.

13 грудня 2011 року Печерський районний суд Києва визнав незаконним порушення кримінальної справи щодо Кучми і скасував відповідну постанову Генпрокуратури. 19 грудня Генеральна прокуратура України подала апеляцію на це рішення. Апеляційний суд Києва 20 січня 2012 року залишив чинним рішення Печерського райсуду про незаконність порушення Генпрокуратурою справи щодо Кучми. !zn

Читайте також:

Мельниченко вважає, що за ним стежить Литвин

Мельниченко 4 роки тому віддав ГПУ плівки із записами про вбивство Щербаня

Мирослава Гонгадзе: за версією Пукача у вбивстві Гонгадзе замішані спецслужби

Мельниченко: Литвин повинен відповісти за вбивство Гонгадзе

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі