Суд відсторонив Мангера від посади голови Херсонської облради

Поділитися
Суд відсторонив Мангера від посади голови Херсонської облради © https://www.facebook.com/gandziukgate
Рішення є тимчасовим та буде діяти місяць.

Шевченківський суд частково задовольнив клопотання прокуратури та на місяць відсторонив підозрюваного в організації вбивства активісти Катерини Гандзюк Владислава Мангера з посади голови Херсонської обласної ради. Заборона буде діяти до 6 квітня 2019 року.

Як повідомляє "Громадське", прокуратура просила відсторонення на 2 місяці, оскільки перебуваючи на посаді Владислав Мангер може здійснювати тиск на чинних та потенційних свідків у справі, зокрема працівників Херсонської обласної ради. Також прокуратура наголосила, що, перебуваючи на посаді, Мангер може знищити докази та перешкоджати слідству.

Адвокати Мангера заявили натомість, що прокуратура не має достатньої кількості доказів причетності Мангера до вбивства Гандзюк. Вони стверджують, що всі зусилля прокуратури були від самого початку спрямовані на зняття Мангера як представника опозиційної сили з посади перед виборами в Україні. Адвокати також заявили, що жоден з працівників обласної ради не є свідком у справі, а посада підозрюваного передбачає лише організацію роботи 30 осіб депутатського корпусу.

Сам підозрюваний зазначив, що справа є політично вмотивованою, а свідків, про яких говорить прокуратура, він не знає і не може на них впливати. Мангер додав, що одразу після вручення підозри збирався піти у відпустку на час розслідування.

Це рішення може бути оскаржене в апеляційній інстанції. Адвокати заявили, що подаватимуть апеляцію.

У понеділок Шевченківський районний суд Києва відмовив прокурорам у задоволенні клопотання про продовження арешту чолі Херсонської обласної ради Владиславу Мангер, підозрюваному в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк.

11 лютого голові Херсонської облради Владиславу Мангеру вручили повідомлення про підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк. За даними слідства, він не лише замовив вбивство, але й частково організував його.

14 лютого суд заарештував Мангера до 3 березня. Наступного дня він вийшов на волю під заставу у 2,5 млн гривень й обіцяв співпрацювати зі слідством, але згодом відмовився свідчити, пославшись на ст. 63 Конституції.

За словами генерального прокурора Юрія Луценка, у слідства немає доказів того, що до вбивства активістки причетний ще хтось з посадових осіб, зокрема, голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв.

Владислава Мангера від самого початку називали одним із головних підозрюваних у вбивстві. За словами батька Гандзюк, напад на його доньку замовили сам Мангер і члени "Блоку Петра Порошенко" - Андрій Гордєєв і його заступник Євген Рищук.

Радник мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти).

Докладніше про ймовірних замовників вбивства Катерини Гандзюк читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Порука" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі