Стартувала акція протесту проти законопроекту про наклеп

Поділитися
© tvi.ua
Організатори акції стверджують, що парламентська більшість під виглядом закону про наклеп вводить закон про цензуру, і тому вимагають відкликати цей законопроект.

В інтернеті 25 вересня стартувала акція протесту проти законопроекту про наклеп, який Верховна Рада прийняла в першому читанні.

Акцію, зокрема, підтримують ZN.UA, "Українська правда", Корреспондент.net, газета Комсомольська правда в Україні, сайт Сегодня.ua, LB.ua, Football.ua, ТВі, ЛігаБізнесІнформ, Телекритика тощо.

Цей закон стосується не тільки журналістів, але й усіх громадян, і є загрозою для всього громадянського суспільства.

"Оскільки до наклепу можуть віднести будь публічне висловлювання або коментар у ЗМІ, якщо суд вирішить, що він може завдати шкоди честі та гідності людини. Цей закон є загрозою для всього громадянського суспільства", - підкреслюється у спільній заяві журналістів.

"Ми протестуємо проти законопроекту, який запроваджує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від двох до п'яти років за наклеп", - сказано в заяві.

"Упевнені, що цей законопроект, запропонований представником Партії регіонів Віталієм Журавським і вже підтриманий у першому читанні ПР, КПУ і Народною партією, зруйнує свободу висловлювань в країні, оскільки змусить багатьох журналістів відмовитися від будь-якої критики на адресу влади, яка може бути згодом названа наклепом", - йдеться в заяві.

- Регіонал пообіцяв прийняти закон про наклеп, щоб журналісти «не писали фігню»

"Ми також впевнені, що з огляду на стан судової системи України, цей закон буде використовуватися вибірково проти журналістів, які публікують критичні матеріали на адресу влади", - пояснюють журналісти.

Інтернет-видання закликають людей захистити своє право на інформацію і сказати "НІ закону про наклеп".

Також журналісти закликають людей звернутися до депутатів, які проголосували за цей закон і запитати "чому вони це зробили".

"Ви також можете зателефонувати або написати листа в центральний офіс Партії регіонів і в адміністрацію президента і дізнатися, навіщо регіонали голосували за законопроект, і що про нього думає президент", - сказано в повідомленні.

Адреси та телефони, узяті з відкритих джерел, ви можете дізнатися тут. !zn

Читайте також:

Єфремов на прикладі Москаля показав, що «ми живемо у країні наклепу»

Євросоюз закликав владу України не поспішати з прийняттям закону про наклеп

У Європі впевнені, що за допомогою закону про наклеп влада хоче посилити контроль над ЗМІ

Журналістські організації закликали парламентську більшість відхилити законопроект про наклеп

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі