США повинні дружити з Китаєм для запобігання третьої світової війни – Сорос

Поділитися
США повинні дружити з Китаєм для запобігання третьої світової війни – Сорос Сорос наголошує, що суперництво між Вашингтоном і Пекіном є неминучим, проте воно повинно виключати застосування військової сили
Вашингтону слід запобігти виникненню військово-політичного союзу КНР та Росії.

США повинні потоваришувати з Китаєм, або ж, в іншому випадку, все полетить у прірву, передає слова відомого американського фінансиста Джорджа Сороса Business Insider.

І для США, і для КНР життєво необхідно досягти обопільного порозуміння, адже співпраця Вашингтона і Пекіна виглядає вкрай взаємовигідною, вважає Сорос.

Він підкреслює, що уряд США може мало отримати, але зате багато втратити, якщо буде будувати відносини з Китаєм на основі гри з нульовою сумою.

А якщо лідер КНР Сі Цзіньпін зазнає невдачі у проведенні економічних реформ, то він може почати зовнішній військовий конфлікт з метою утримати владу в країні у своїх руках. Даний факт може сприяти створенню російсько-китайського військового і політичного союзу, в той час як в даний момент Москва і Пекін співпрацюють в основному у фінансовій сфері.

Військові дії КНР можуть бути спрямовані проти одного з союзників США, наприклад, Японії. І тоді весь світ опиниться на порозі третьої світової війни.

Сорос наголошує, що суперництво між Вашингтоном і Пекіном є неминучим, проте воно повинно виключати застосування військової сили.

Американський фінансист наводить такі головні відмінності між США і Китаєм:

1. США і КНР мають фундаментально різні політичні системи. Сполучені Штати були засновані на принципах індивідуальної свободи, в той час як Китай має ієрархічну структуру.

2. США є світовим лідером у розвитку соціальних медіа, в той час як КНР прагне контролювати їх.

3. Китай, як і Росія, вважає себе жертвою американського прагнення до світового панування.

4. США хочуть, щоб Китай перейняв їх цінності, але керівництво КНР вважає їх згубними.

Читайте також: Обама суворо попередив Китай про загрозу будівництва островів у Південно-Китайському морі

Раніше Джордж Сорос заявив, що третя світова може початися в тому випадку, якщо Китай вирішить переорієнтувати свою економіку на внутрішні потреби країни в противагу сьогоднішньої експортної моделі.

Також Сорос говорив, що рік за роком ЄС ставав кращим, долаючи труднощі. Але тепер йому доводиться одночасно мати справу з двома кризами: у Греції та Україні. І може виявитися, що це занадто для нього.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі