Росія не погоджується на делімітацію морського кордону через побоювання, що українці обдурять

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© stranz.ru
Проблема розмежування морських просторів передбачає пакетне рішення: Москва йде на делімітацію, а Київ, у свою чергу, погоджується на модернізацію Чорноморського флоту Росії, що базується в Криму.

Пакет домовленостей між Україною та Росією щодо розмежування Азовського і Чорного морів та Керченської протоки містить вимогу росіян щодо модернізації Чорноморського флоту РФ. Кремль не поспішає підписувати договір через побоювання, що українська сторона не виконає свою частину угоди, повідомляють джерела, близькі до переговорів.

За даними джерел ZN.UA, під час липневої зустрічі Віктора Януковича і Володимира Путіна в Криму планувалося підписати угоду про розмежування Азовського і Чорного морів та Керченської протоки. Однак цього не сталося. Була прийнята тільки спільна заява президентів, в якій знову йшлося про необхідність створення спільної українсько-російської корпорації з управління Керч-Єнікальським каналом.

«Росіяни бояться, що українці їх обдурять», - так пояснив ZN.UA ситуацію один з високопоставлених співрозмовників з українського зовнішньополітичного відомства.

Проблема розмежування морських просторів передбачає пакетне рішення: Москва йде на делімітацію, а Київ, у свою чергу, погоджується на модернізацію Чорноморського флоту Росії, що базується в Криму. «Це ідея Костянтина Грищенка, яку схвалив президент», - стверджує високопоставлений український дипломат.

Передбачалося, що від такої пропозиції Москва просто не зможе відмовитися. Адже ЧФ для Росії в цілому і Путіна зокрема - ностальгічний символ великої держави, демонстрація російської присутності в регіоні. А без модернізації флот перетворюється в базу іржавого металобрухту кораблів.

При цьому українська сторона хотіла б розвести за часом підписання цих двох документів: спочатку має бути завізована угода з делімітації морських просторів і Керченської протоки, а вже після цього Київ виконає свою обіцянку і дасть добро на модернізацію флоту в Криму. Такий варіант спочатку не влаштовував росіян, які побоюються, що українці не виконають свою частину домовленостей.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Володимира Кравченка «Кордон: якою ціною?». !zn

Читайте також:

Україна і Росія домовилися про делімітацію азово-керченської кордону

Київ і Москва не виключають будівництва тунелю під Керченською протокою


Українська сторона вважає прийнятними пропозиції Росії по азово-керченському кордону

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі