Росія і Китай тягнуть Індію, Бразилію і Південну Африку до Радбезу ООН

Поділитися
Лідери групи БРІКС на саміті в Китаї закликали до реформи Організації Об'єднаних Націй.

Голови п'яти держав у заяві за підсумками зустрічі відзначили, що при прийнятті рішень ООН має бути збільшено роль країн, що розвиваються.

Бразилія, Індія і Південноафриканська Республіка, що входять до групи БРІКС, прагнуть отримати статус постійних членів Ради безпеки ООН. Два інші учасники групи, Росія і Китай, вже є членами цього органу, але підтримують вимоги своїх партнерів.

У п'яти країнах БРІКС проживає близько 40 відсотків населення планети. Їхня частка у світовому ВВП - близько 20 відсотків.

Акронім BRIC, або БРІК, було винайдено економістом Goldman Sachs Джимом О'Нілом у 2003 році. Бразилію, Росію, Індію і Китай було виділено за поєднанням декількох показників. По-перше, ці країни належали (і належать досі) до країн, що розвиваються. По-друге, вони входять до числа світових лідерів за територією (чверть світової суші), населенням (42 відсотки населення світу), числом великих міст та іншими географічними показниками. Нарешті, вони є найбільшими і найбільш швидко розвиваються серед усіх країн, які досі не входять до числа найбільш розвинених.

У 2009 році відбувся перший в історії саміт БРІК у Єкатеринбурзі.

У нинішньому році до четвірки приєдналася Південноафриканська Республіка. Таким чином, абревіатура збільшилася на одну літеру (S = "Republic of South Africa"). Сама ПАР за обсягом економіки, населенням та територією не порівнянна ні з одним з учасників квартету, проте уряд Джейкоба Зуми претендує на те, щоб представляти "всю мільярдну Африку".

BRIC є співзвучним до англійського слова brick, "цегла" (bricks - "цеглини").

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі