Росія вимагає від України грошей за "секретні" польоти АН-26 в РФ під час Майдану

Поділитися
Росія вимагає від України грошей за "секретні" польоти АН-26 в РФ під час Майдану АН-26 доставив до Києва спеціальні засоби для "Беркута" © Википедия
Літаки здійснили два засекречених рейсу, один з яких міг вивозити в Росію майно соратників Віктора Януковича, а другий віз до Києва з Росії спеціальні засоби для "Беркута".

Авіаційні структури Росії виграли суд у внутрішніх військ МВС України по справі про борг за обслуговування військового літака, що здійснював таємні рейси під час подій на Майдані.

Про це повідомляє "Газета.Ru".

В лютому 2014 року літак АН-26 здійснив два засекречених рейси, один з яких міг вивозити в Росію майно соратників Віктора Януковича, а другий віз до Києва з Росії спеціальні засоби для "Беркута".

Судові розгляди навколо "секретного" рейсу почалися 2 жовтня 2014 року. Держкорпорація організації повітряного руху, що забезпечує аеронавігаційне обслуговування та безпеку польотів і підкоряється Росавіації, звернулася в арбітражний суд Москви з вимогою стягнути плату за проведення по російській території літака з військової частини №2269 авіації внутрішніх військ МВС України, розташованої в місті Олександрії Кіровоградської області.

В лютому 2014 року держкорпорація здійснила "проводку" літака Ан-26, що належить в/ч №2269, до одного з російських аеродромів і назад.

Вартість наданих послуг, згідно з реєстрами польотів повітряних суден, була невисокою - всього 29 347 руб. 21 коп.

Як повідомило джерело в держкорпорації, рішення по українському літаку було прийнято "за лічені години".

Він зазначив, що через дев'ять днів після "проводки" держкорпорація направила українській стороні рахунок за надані послуги. Однак українські силовики за переліт не розрахувалися.

На процесі представники України також не з'явилися, хоча їм були направлені запрошення в суд. В результаті, рішення по справі №А40-159633/14 винесли на користь російської авіаційної структури, воно знаходиться у відкритому доступі.

Джерело уточнило, що компанія на підставі виграного суду може з допомогою Мін'юсту РФ стягувати борг з в/ч №2269 внутрішніх військ МВС України через міжнародні правові юридичні інститути.

За відомостями видання, військово-транспортний літак Ан-26 здійснював рейс в Росії 19 лютого 2014 року - в розпал кровопролитних зіткнень на майдані Незалежності в Києві.

"Високопоставлені чиновники для порятунку своїх сімей та майна використовували можливості і військових літаків", - розповідає одне з джерел в держкорпорації. Військово-транспортні літаки МВС України базувалися, за даними відкритих джерел, в київському міжнародному аеропорту Жуляни.

Джерело в авіаційних колах припускає, що Ан-26,через який держкорпорація звернулася до суду, був завантажений меблями, картинами та коштовностями.

При цьому співрозмовники "Газеты.Ru" в російських силових структурах запевняють, що борт в Росію прилетів порожнім, а от з Росії літак повіз спецзасоби для українських правоохоронців: гумові кулі і світлошумові гранати для розгону демонстрантів, а також екіпіровку для бійців спецпідрозділів.

"В України не було нелетальної зброї. І вона купувала всі ці речі у нас", - розповідає один з офіцерів.

Частково цю версію підтверджує нота МЗС України, спрямована 4 квітня 2014 на адресу МЗС Росії, з проханням "надати інформацію про постачання в Україну вантажів спецзасобів для використання при охороні громадського порядку загальною вагою 2394 кг і 2774 кг, прибулих рейсами "Чкаловськ - Київ" 21 січня та 24 січня 2014 року". Ця інформація була потрібна новим київським властям для розслідування подій на "майдані".

"Газета.Ru" звернулася за коментарями до заступника директора з міжнародного співробітництва та протоколу держкорпорації Миколи Івашову з проханням докладніше розповісти про позов та польоті українського Ан-26. Проте від коментарів відмовився, заявивши, що вся інформація щодо даного польоту секретна.

Як повідомили в СБУ, в січні в Київ з Росії було доставлено 5 тонн вибухівки і зброї для знищення протестувальників. За словами тодішнього голови СБУ Наливайченка, всі матеріали про цю подію задокументовані. "Це один з елементів одного і того ж військового злочину", - зазначив глава СБУ.

А що стосується майна Януковича, то судячи з відео евакуації Януковича з "Межигір'я", збір і вивіз антикваріату та інших цінних речей з Межигір'я почався ще 19 лютого, коли ситуація на київському Майдані загострилася до межі, але між владою і опозицією ще велися переговори про зупинення кровопролиття і пошуку політичних шляхів виходу з кризи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі