Росія не може перемогти у війні, але Україна ще може програти – Newsweek

Поділитися
Росія не може перемогти у війні, але Україна ще може програти – Newsweek Росія не може перемогти у війні. Ілюстрація
Путін сяде за стіл переговорів, але перед тим він за допомогою бойовиків спробує покращити своє становище.

Минулого місяця президент Росії Володимир Путін зустрівся з Держсекретарем США Джоном Керрі, щоб поговорити про Україну. Під час діалогу вони говорили про Донбас не як про частину РФ чи нову країну, а як про підконтрольну Києву територію.

А під час своєї щорічної весняної промови Путін, посміхаючись, заявив, що у Росії немає жодного ворога. А згодом ще й ватажки проросійський терористів визнали, що проект "Новоросія" помер.

"Кремль нарешті визнав поразку попри усі зусилля запобігти їй. Схоже, Москва починає усвідомлювати, що Україна втрачена", - цитує Newsweek експерта московського Центру Карнегі Андрія Колеснікова.

В цей же час, видання відзначає, що початок червня відзначився порушеннями хиткого перемир'я на Сході України. Зокрема, проросійські терористи, озброєні танками, атакували Красногорівку і Мар'їнку. Після цього експерти задумалися, чи не початок це масштабного наступу Росії після затишшя. Оскільки весь час після мінських угод Москва продовжувала перекидати в Донбас наступальне озброєння. І про це говорили в НАТО і ОБСЄ. А дипломатичні реверанси Путіна в такому разі лише "маскування"?

Видання пише, що з одного боку, війна в Україні на стадії завершення, подобається це Кремлю, чи ні. Терористи, можливо, і захоплять якусь невелику частину територій, але Росія не зможе втілити свої імперські мрії. Оскільки російськомовні регіони, такі, як Одеська, Харківська і Дніпропетровська області прихильні до Києва. А росіян в Україні не так і багато, як про це говорить Путін.

"Лише 17% населення України – це етнічні росіяни. Путін завжди говорив, що в Україні живе 17 мільйонів етнічних росіян, а це мало б бути 37% населення. Та це не правда", - сказав колишній посол США в Україні Стів Пайфер.

Якщо Путін розв'язав війну задля того, щоб "стерти кордони", то в результаті отримав нове сильне відчуття української єдності. Візит Керрі – це лише демонстрація, що Захід готовий до складних "дипломатичних танців", в результаті яких буде завершено конфлікт в Донбасі. Те, що Луганськ і Донецьк лишаться в складі України, ніхто вже під сумнів не ставить. Питання лише в тому, яку автономію вони матимуть? І досвід Югославії тут стане в пригоді.

Читайте також: Між НАТО і Росією зростає страх війни – FT

Кремль наполягає, щоб Україна перетворилася на аналог Боснії і Герцеговини, яка була розділена за етнічним принципом у 1995 році. З одного боку опинилися прозахідні боснійці і хорвати зі своїми президентами і установами, а з іншого – Республіка Сербська зі своїм окремим урядом і президентом, яку підтримує сусідня Сербія. Така структура зробила країну недієздатною.

Югославський лідер Слободан Мілошевич до смерті маніпулював Республікою Сербія, щоб не дозволити Боснії і Герцеговині розвинутися і успішно інтегруватися з ЄС.

Київ хотів би, щоб Донбас став чимось на зразок Сербської Країни в Хорватії, яка теж на якийсь час отримала автономію, але за дуже короткий період була інтегрована. А вже в 2012 році Хорватія стала членом ЄС.

Що ж стосується Криму, то українці побоюються, що США і Росія вирішили все за їхньою спиною. Оскільки Керрі під час зустрічі з Путіним навіть не згадував про півострів. Натомість він мав більші занепокоєння через Сирію і Іран.

"В дипломатії зазвичай ведуть справи, зважаючи на можливості. І повернення Криму Україні точно дуже віддалено можливе", - сказав неназваний європейський дипломат.

В цей же час, Європа не збирається визнавати законність анексії Криму. Попри лобіювання в Німеччині, Кремлю не вдалося переконати Берлін, що він мав право на окупацію. А у країнах, які постраждали від режимів СРСР чи Третього рейху, розглядають захоплення територій і виправдання агресії "останньою межею".

Видання пише, що у підсумку у Путіна сьогодні є прийнятний для всіх варіант виходу з конфлікту в Україні. Згідно з ним, на захоплених територіях можна провести місцеві вибори 25 жовтня, згідно з українським законодавством. Переможцем стане колишній голова адміністрації Віктора Януковича – Сергій Льовочкін, який влаштовує Москву.

Однак манера дипломатії Путіна полягає в тому, щоб змінювати факти, а потім починати переговори. Тож цим видання і пояснює наступи бойовиків на Мар'їнку: російський президент хоче послабити позиції Порошенка на переговорах і зміцнити свої. Росія насправді не може перемогти у війні, але Україна все ще може її програти.

Вчора експерт експерт Атлантичної Ради Адріан Каратницький в інерв'ю Neue Zurcher Zeiting сказав, що Росія не почне на відкриту війну проти України через економіку і злочинність. Він додав, що поведінка Росії сьогодні значно гірша, ніж поведінка СРСР в часи Холодної війни, оскільки сучасний Кремль замовчує свої агресивні дії.

Видання Der Spiegel писало, що Росія не піде в наступ проти України і хоче вийти з війни. Оскільки в цьому немає сенсу. Київ ще довго буде мучитися з економічними проблемами, тож вкладати гроші і сили у війну немає сенсу. А видання The Economist писало, що Путін почне відкриту війну проти України в крайньому випадку, якщо інші методи її зруйнувати не спрацюють.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі