Рішення Євросуду означає, що Кузьмін може сісти на 10 років, - Луценко

Поділитися
© mk-armour.narod.ru
Юрій Луценко, коментуючи рішення Європейського суду про незаконність його арешту, заявив, що рано чи пізно достатньо буде взяти постанову про арешт, затверджену Кузьміним, підписану Войченком і Каліфіцьким, завізовану Зінченком, взяти постанову суддів про відмову в зміні запобіжного заходу і порушити кримінальну справу з санкцією до 10 років.

Наслідком рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про порушення прав людини під час арешту екс-глави МВС Юрія Луценка має стати порушення кримінальної справи стосовно першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна і екс-начальника ДУ Генеральної прокуратури з розслідування особливо важливих справ Олександра Каліфіцького, вважає екс-міністр.

На засіданні Печерського райсуду в суботу за епізодом звинувачення екс-міністра, пов'язаного з отруєнням Віктора Ющенка, Луценко нагадав, що неодноразово звертався з клопотанням про зміну запобіжного заходу, проте залишався під вартою.
Прогнозуючи можливі варіанти подій після винесення рішення ЄСПЛ, Луценко сказав: "Це означає, що рано чи пізно достатньо буде взяти постанову про арешт, затверджену Кузьміним, підписану Войченком і Каліфіцьким, завізовану Зінченком, взяти постанову суддів про відмову у зміні запобіжного заходу, додати до цього фінансову експертизу, що Держказначейство виплатило Луценку UER 15 тис. і порушити кримінальну справу за статтями 364, 365 КК (зловживання службовими повноваженнями - ІФ) з санкцією до 10 років".
Луценко переконаний, що для цього необхідна лише одна умова - "нормальний генпрокурор".
І тоді, на переконання екс-міністра, "усі, починаючи з Кузьміна, повинні сісти".
Разом з тим, Луценко підкреслив: "Я людина м'яка, вважаю, що сісти повинні організатори цього безчинства - особисто Кузьмін і його права рука Каліфіцький. Всі інші повинні повісити свої погони на цвях".
Тим часом, Печерський райсуд Києва не прийняв відвід головуючої судді Ганни Медушевської, заявлений захистом сьогодні вранці. "Клопотання про відвід задоволенню не підлягає", - заявила Медушевська.
Відразу ж після оголошення рішення суду Луценко заявив клопотання про відвід прокурорів, які представляють держзвинувачення у справі. "Ви порушили законодавство. Це ви винні в тому, що я 18 місяців сиджу в кам'яному мішку", - сказав Луценко.
Нагадаємо, 3 липня ЄСПЛ визнав незаконним арешт екс-міністра внутрішніх справ Луценка - він був проведений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Європейський суд визнав порушення статті 18 Конвенції з прав людини в справі Луценка. Фактично це означає, що екс-міністра визнано політичним в'язням.
Луценко затримали 26 грудня 2010 року. З тих пір він перебуває в Київському СІЗО. 27 лютого 2012 Печерський районний суд Києва визнав Луценка винним у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі.
Епізод звинувачень, який стосується візування продовження оперативно-розшукової справи щодо водія Володимира Сацюка в рамках розслідування справи про отруєння на той час кандидата в президенти Віктора Ющенка, виділений в окреме виробництво, і наразі за ним триває судовий процес. !zn
Читайте також:
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі