Регіонали хочуть посилити контроль за підготовкою законопроектів про права людини

Поділитися
Регіонали хочуть, щоб один з парламентських комітетів був наділений правом вето на нормативно-законодавчі акти, що стосуються питання прав людини та верховенства права.

Депутати від Партії регіонів вирішили зайнятися законопроектами про права людини, запропонувавши наділити один з парламентських комітетів правом вето на нормативно-законодавчі акти, що стосуються питання прав людини і верховенства права. Експерти вбачають у цій ініціативі прагнення "регіоналів" посилити контроль над процесом законотворчості.

Законопроект "Про внесення змін у деякі законодавчі акти (щодо експертизи проектів нормативно-правових актів з метою забезпечення верховенства права та недопущення звуження обсягу існуючих прав і свобод людини і громадянина)" підготував і вніс до Верховної Ради народний депутат Вадим Колесніченко (Партія регіонів), пише Коммерсант-Украина.

Автор пропонує наділити парламентський комітет з питань верховенства права та правосуддя новими повноваженнями: проводити обов'язкову експертизу всіх нормативно-правових актів, що надходять на розгляд парламенту.

"Були різні експертизи нормативних актів, але вони не стосувалися прав людини. Законопроекти, що мають стосунок до реалізації цих прав, в обов'язковому порядку повинні отримати експертний висновок. Адже у нас є відповідні міжнародні зобов'язання", - сказав Колесніченко.

Без позитивного висновку профільного комітету, згідно з законопроектом, нормативно-правові акти не можуть бути включені до порядку денного засідання Верховної Ради. За словами автора законопроекту, під його дію не підпадають фінансові ініціативи уряду, що стосуються державного бюджету, соціальних виплат і пільг.

Критерій відбору документів для експертизи чітко не прописано. "Потрібно напрацювати юридичний досвід. У зв'язку з тим, що у нас двадцять років не було такого роду практики, треба з чогось починати, а попутно вже і розберемося", - заявив автор законопроекту. Заступник голови Верховної ради буде розподіляти законопроекти між комітетами. Якщо комітет, який розглядав законопроект, вирішить, що він повинен був пройти експертизу, але не пройшов "це буде предметом розгляду Верховної Ради".

В опозиції ініціативу пана Колесніченка не підтримали. "Конституція України і законодавча база вичерпно захищають права людини. Є одна проблема, яка полягає в тому, що влада, у тому числі правоохоронні органи, реально працює на те, щоб права людини в Україні порушувалися", - заявив заступник голови парламентської фракції "Батьківщина" В'ячеслав Кириленко.

"Я вважаю, що корінь проблеми "у порушенні прав людини з боку тих, хто повинен стежити за дотриманням цих прав. Законопроектами нічого не вирішиш. Потрібна зміна влади", - зазначив Кириленко. Експерти в законопроекті Вадима Колесніченка угледіли загрозу для опозиції.

"Формально тут немає нічого поганого. Зайва експертиза, яка не вимагає додаткових коштів, це непогано", - сказав координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман.

"Трохи дивно, чому саме цей комітет повинен здійснювати цю експертизу. Чи не тому, що там більшість належить нинішній владі?" - зазначив він.

Слід зазначити, що, крім комітету з питань верховенства права та правосуддя, у Верховній Раді є комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, де більшість складає опозиція.

Комітет з питань верховенства права та правосуддя очолює Сергій Ківалов (фракція Партія регіонів), проте баланс сил тут дотриманий: з 13 народних депутатів 6 - представники опозиційних сил, 6 члени фракції Партії регіонів і 1 позафракційний депутат Анжеліка Лабунська.

Дмитро Гройсман не вважає, що законопроект Колесніченка у разі прийняття суттєво вплине на ситуацію в парламенті. "Повірте мені, в кінці кінців це ні на що не вплине", - заявив він.

"Поки голосування депутатів у Раді відбувається за вказівкою політичних сил, які їх делегують, ми будемо мати ситуацію, коли підсумок голосування заздалегідь визначений. Чи заблокують це рішення на рівні комітету або ж витратять ще кілька хвилин, щоб його завалити в сесійній залі, "великого значення не має", - сказав Гройсман.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада України створила 27 парламентських комітетів і одну контрольну комісію з питань приватизації. !zn

Читайте також:

Для виконання величезного числа рішень Євросуду Україні буде потрібен спеціальний орган

Верховна Рада розподілила комітети (СПИСОК)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі