Реформа МВС: плануються кадрові чистки "зверху", а бійців добробатів поставлять перед вибором

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Реформа МВС: плануються кадрові чистки "зверху", а бійців добробатів поставлять перед вибором МВС буде кардинально реформовано © МВС України
Стали відомі основні тези, озвучені міністром МВС, про майбутнє реформування силового відомства.

На закритій колегії МВС 20 жовтня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков оголосив масштабні плани реформи МВС після того, як 7 листопада набере чинності новий закон "Про національну поліцію".

Преси на цьому заході не було, сам Аваков громадськості цей проект поки не представив - тільки окремі проекти змін по окремих підрозділах. Але журналіст Юрій Бутусов у статті для DT.UA коротко виклав основні тези, озвучені міністром МВС і керівниками підрозділів, що виступали на колегії і в наступні дні, щоб можна було уявити масштаб передбачуваних змін.

1. Усіх працівників міліції буде виведено за штат. Припинення трудових відносин буде максимально спрощене, - тепер ніякі "лікарняні" й відпустки не матимуть значення і не дозволять утриматися на службі. Стати поліцейським колишні міліціонери зможуть тільки після переатестації.

Читайте також: У МВС пообіцяли розформувати відділ по боротьбі з обігом наркотиків

2. Аваков обіцяє значні кадрові чистки на вищому рівні у МВС, центральному та обласних апаратах, районних управліннях внутрішніх справ.

3. Буде скорочено управлінський апарат. Під час реорганізації скоротять міські управління внутрішніх справ у ряді найбільших міст, - було названо Одесу, Дніпропетровськ, Харків. Міські підрозділи напряму підпорядковуватимуться обласним управлінням поліції.

4. Буде реорганізовано поліцейський спецназ. Раніше у МВС функції штурмових спецпідрозділів виконували загони "Сокола", "Омеги" і штурмова рота київського "Беркута". Як спецпідрозділи міліції громадської безпеки в областях діяв "Беркут". Тепер усі спецпідрозділи МВС буде ліквідовано й набрано на новій основі у складі єдиної поліцейської структури - КОРД. У складі КОРДу анонсовано створення в кожній області штурмових спецпідрозділів загальною чисельністю 1200. Інший підрозділ КОРДу виконуватиме функції захисту свідків та учасників карних процесів. Крім того, КОРД замінить "Беркут" також як спецпідрозділ громадської безпеки. Набиратимуть співробітників на професійній основі. Вимоги до спортивної підготовки жорсткі. Термінів набору співробітників не зазначили, завдання набрати зразу й швидко весь штат не стоїть. Діятиме єдиний центр добору кандидатів, і за результатами іспитів їх розподілятимуть в одну з трьох структур КОРДу.

5. Швидкими темпами триває розгортання патрульної поліції, в яку передаються дільничні інспектори. Найближчим часом до складу поліції передаватимуться районні управління внутрішніх справ. Це перетворить патрульну поліцію на повноцінну структуру забезпечення громадського порядку.

6. Створено кіберполіцію. Якщо досі кіберполіція числилася в обласних і навіть у районних управліннях, а серед працівників траплялося багато випадкових людей із нульовим КПД, то тепер буде вертикально інтегрована структура центрального підпорядкування.

7. Замість Главку боротьби з економічними злочинами буде створено Департамент захисту економіки у складі поліції - 3 тис. співробітників. Передбачається набирати цивільних фахівців у сфері аудиту, фінансів, прав власності тощо.

8. Реорганізація департаменту охорони не передбачає системних змін.

9. Главк боротьби з незаконним обігом наркотиків ліквідовано повністю. Скоротити планується 90% співробітників. Нині в УБНОН понад тисячу міліціонерів. Вони сидять у кожному районі та й області і строчать фальшиву звітність про свої мнимі успіхи, щоб начальство не псувало нерви й не заважало "дахувати" організовану наркомафію.

Читайте також: МВС набирає 400 киберполіцейських з зарплатою до 30 тисяч гривень

10. Буде повністю реорганізовано експертну службу. Буде створено незалежну від обласних і районних начальників вертикально інтегровану структуру у прямому підпорядкуванні міністру.

11. На колегії були оприлюднені й плани реформування Національної гвардії. У Гостомелі створено нову бригаду спеціального призначення 3018, що комплектується на основі професійних вимог виключно з добровольців. Комбриг озвучив її цілі й завдання - це боротьба з російськими батальйонно-тактичними групами, які РФ для війни в Україні повністю комплектує "контрактниками", а також контртерористичні операції проти диверсійних підрозділів противника в зоні АТО.

12. Добровольчі батальйони МВС, яких залишилося зараз 24, буде збережено. Однак Аваков заявив, що в міру створення професійних структур поліції і Нацгвардії бійці добробатів мають вирішити, яку подальшу кар'єру оберуть. Хто хоче воювати - у професійні частини Нацгвардії. Хто хоче займатися поліцейською роботою - переходить у поліцію. У будь-якому разі доведеться скласти іспити з жорсткими професійними вимогами. Аваков визначив строк існування добробатів у 1,5-2 роки, щоб усі бійці змогли за цей час зробити вибір і підготуватися до іспитів.

Детальніше про майбутнє реформування МВС, а також про те, які критичні проблеми містить проект реформ, читайте в статті Юрія Бутусова Реформа МВС. Перший підхід до снаряда у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі