РАТИФІКАЦІЯ ЗА БОРГИ

Поділитися
На два місяці замість двох тижнів затягується вирішення питання про врегулювання боргу України Білорусі, що «висить» ще з 1992 року...

На два місяці замість двох тижнів затягується вирішення питання про врегулювання боргу України Білорусі, що «висить» ще з 1992 року.

На травневій зустрічі в Чернігові Олександр Лукашенко й Леонід Кучма доручили главам своїх урядів до 15 червня підписати угоду про врегулювання фінансових питань. Проте Геннадій Новицький і Анатолій Кінах, зустрівшись у вказаний термін у Гомелі, так і не змогли знайти рішення «боргової проблеми». Правда, тоді білоруський прем’єр не виключав, що через кілька днів вони з колегою знову зустрінуться для цього. На жаль, не тільки не зустрілися, а навіть перестали про це згадувати на офіційному рівні. І все-таки розпорядженням Геннадія Новицького днями створено робочу групу з урегулювання питань фінансових відносин з Україною. Їй доручено до 15 серпня подати в уряд вже узгоджений із сусідами проект міжурядової угоди. Очолює групу перший заступник міністра фінансів Анатолій Сверж, а входять у неї перший заступник глави МЗС Василь Пугачов, перший заступник голови правління Нацбанку Павло Каллаур, заступник міністра економіки Андрій Тур і всюдисуща Галина Волчуга — заступник керуючого справами адміністрації Президента.

Як повідомив журналістів Анатолій Сверж, фактично можливі два варіанти врегулювання, але стосовно планованих механізмів рішення, він лише висловив своє ставлення до цього: «Можна обговорювати різні схеми бартеру, заліків, але моя точка зору така: заборгували в грошах, у грошах треба й розраховуватися». При цьому високий чиновник забув додати, що заборгувала не Україна, а її підприємства. І хоча спочатку оцінні суми боргу коливалися від $200 мільйонів, а тепер, на думку білоруської сторони, знизилися до $130 мільйонів, це ще не означає, що українська сторона не наполягатиме на своїй сумі — $50 мільйонів. Думаю, білоруси наполягають на своєму лише тому, що тримають у руках «козирного туза» — ратифікацію договору про державний кордон, підписаного 12 травня 1997 року Кучмою та Лукашенком. І, знаючи, що з такою «діркою» на державних кордонах «дорогій сусідці» важко потрапити в Євросоюз, білоруський президент (котрий беззастережно командує «своїм» парламентом) просто спекулює на проблемі, відмовляючись і від майна в Криму, і від допомоги білоруським регіонам, потерпілим від аварії на Чорнобильській АЕС.

За інформацією агентства БілоПАН, на початок серпня в Мозирі заплановано чергове засідання міжурядової білорусько-української комісії з торговельно-економічного співробітництва, але яких результатів на ниві боргового врегулювання доможеться робоча група, загадувати не варто.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі