Рада висловила готовність допустити громадськість до порушення справ за корупцію

Поділитися
Рада висловила готовність допустити громадськість до порушення справ за корупцію © Budapest Business Journal
У вівторок парламент провалив законопроект.

Народні депутати повернули до порядку денного і прийняли в першому читанні законопроект № 1165 про посилення ролі громадянського суспільства у боротьбі з корупційними злочинами.

За відповідний проект закону проголосувало 228 депутатів.

Даний законопроект поки прийнятий у першому читанні, до нього можуть бути внесені зміни.

На даний момент законопроект передбачає запровадження інституту громадського (цивільного) обвинувачення, при якому цивільна особа при наданні доказів мала б можливість ініціювати порушення кримінальних проваджень у сфері службових та корупційних злочинів.

У пояснювальній записці зазначається, що насамперед малий, середній бізнес і громадянське суспільство найменш схильні до солідарності з корупціонерами і тому слід наділити їх широкими можливостями для протистояння корупції.

"Громадське обвинувачення у кримінальному провадженні, тобто можливість ініціювання кримінального провадження будь-якими фізичними та юридичними особами, яким стало відомо про вчинення службових злочинів з ознаками корупційних діянь, повинно стати дієвим альтернативним інститутом початку кримінального провадження стосовно посадових злочинів з ознаками корупційних діянь, що характеризуються публічністю і громадським резонансом", - пропонує документ.

Представляючи законопроект 21 квітня, голова комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін повідомив, що цей законопроект підготовлений усіма фракціями коаліції. У його розробці взяли участь Юлія Тимошенко, Сергій Соболєв, Ігор Луценко, Віталій Купрій, Олег Парасюк та інші. Ті, хто представляли законопроект, вказували, що громадські активісти та журналісти в Україні працюють у сфері протидії корупції та викривають корупційні схеми набагато активніше, ніж профільні правоохоронні органи.

При цьому ризиком законопроекту є те, що він може бути використаний в якості прикриття для недобросовісних звинувачень.

Читайте також: Валенса розповів про розпад Росії в разі нападу на Польщу

У вівторок депутати кілька разів провалили голосування за допуск цивільних осіб до порушення справ за корупцію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі