Рада прийняла в першому читанні законопроект про місцеві вибори за "німецькою" системою

Поділитися
Местные выборы пройдуть 25 октября
Місцеві вибори можуть пройти за правилами, які представляють симбіоз мажоритарної і пропорційної системи.

Верховна Рада прийняла за основу законопроект про місцеві вибори. Законопроект №2831-3 підтримав 271 народний депутат.

17 червня Комітет з питань правової політики та правосуддя передав Верховній Раді для розгляду всі чотири зареєстрованих законопроекти про проведення місцевих виборів, не ставши рекомендувати будь-який з них.

При цьому глава комітету Руслан Князевич заявив, що після того як Верховна Рада підтримає за основу один із законопроектів при підготовці його до другого читання будуть враховані норми і положення трьох інших законодавчих ініціатив.

Один із співавторів законопроекту №2831-3 Вадим Денисенко ("Блок Петра Порошенка") зазначив, що в основі цього документа лежить так звана "німецька" модель виборів.

"Пропонується для сільських і селищних рад зберегти чинну на сьогоднішній день мажоритарну систему, для обласних рад, міських, районних – пропорційну систему... Міських голів у містах з більш ніж 90 тис. населення пропонується обирати за мажоритарною системою абсолютною більшістю", - пояснив він.

При цьому він наголосив, що цим законопроектом передбачається участь на місцевих виборах блоків.

"У бюлетені пишеться назва партії і далі прізвище кандидата (від цієї партії), після цього пропонується 5% для партії, для блоків – 7%. Якщо партія проходить 5%-ний бар'єр, далі розраховується, скільки людей проходить в раду від цієї політичної сили. Відштовхуючись від цього, за абсолютною більшістю голосів за даного кандидата, визначається, хто з них в рейтингу стоїть вище і хто з них проходить ту чи іншу раду", - сказав Денисенко.

Як писав у своїй статті на DT.UA Сергій Рахманін, "схильність влади до "німецької моделі" пояснюють двома обставинами. З одного боку - невпевненістю в досить високому рейтингу довіри до себе (звідси - страх перед беззастережною "мажоритаркою"). З іншого - відсутністю достатньої кількості надійних "прохідних" персон (звідси - "розмивання" мажоритарної компоненти). "Зв'язана" схема, що становить собою симбіоз "мажоритарки" і "пропорційки", здатна дати додатковий шанс саме тій партії, котра представляє владу. Особливо якщо вона має фінанси і розраховує на певний адмінресурс".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі