Пропозиції Росії щодо України нагадують "угоду" щодо проведення кордону Польщі у 1945 році, - Більдт

Поділитися
Пропозиції Росії щодо України нагадують "угоду" щодо проведення кордону Польщі у 1945 році, - Більдт
"Ультимативний" план Росії щодо анексії Криму та федералізації України нагадали шведському дипломату про події 1945 року, коли в результаті переділу польсько-радянського кордону СРСР приєднав до себе частину території Польщі.

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт вважає, що озвучені МЗС Росії пропозиції щодо формування так званої "групи підтримки України" у складі РФ, ЄС і США нагадують мрії про повторення договору щодо проведення польсько-радянського кордону, закріпленого під час Ялтинської конференції 1945 року.

"Останні пропозиції Росії щодо України чимось схожі на мрію повторити операцію лютого 1945 про долю Польщі", - написав Більдт на своїй сторінці у Twitter у понеділок, 17 березня.


Як відомо, під час Ялтинської конференції у лютому 1945 року обговорювали тему майбутнього польсько-радянського кордону. Лінія майбутнього кордону між країнами була підтверджена в підсумковому протоколі, підписаному членами "Великої трійки".

Формальне твердження міститься у Договорі між СРСР і ПНР про Радянсько-польський державний кордон, що був підписаний 16 серпня 1945 року і набрав чинності 6 лютого 1946 року, на основі якого юридично підтверджено приєднання Східних Кресів до СРСР.

Як відомо, 17 березня МЗС Росії оприлюднило заяву, в якій ідеться про "готовність" Росії сформувати міжнародну "Групу підтримки України" у складі РФ і західних країн. Озвучена Росією мета групи - вирішити "українську внутрішньополітичну кризу".

У цьому плані Росія визнала за необхідне запропонувати Україні прийняти негайні кроки щодо прийняття нової федеративної Конституції України, яку винести на референдум.

Також Москва запропонувала закріпити за Україною гарантований нейтральний військово-політичний статус (на рівні резолюції РБ ООН). Окрім того, у Москві хочуть, щоб Україна надала статус державної російській мові, причому - у Конституції. Після прийняття Конституції, вважають у Москві, Україна повинна провести одночасні вибори центральної влади та влади суб'єктів федерації.

МЗС України вже назвало "неприйнятним" та "ультимативним" план Росії. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі