Прокурор Гаазького суду продовжив вивчення ситуації в Україні

Поділитися
Прокурор Гаазького суду продовжив вивчення ситуації в Україні Гаазький суд продовжив попереднє вивчення ситуації в Україні © referentiel.nouvelobs.com
Цьому передувала подача другої заявки українським урядом для визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду.

Прокурор Міжнародного кримінального суду продовжив попереднє вивчення ситуації в Україні. Перед цим український уряд 8 вересня вдруге подав заява про визнання дії Римського Статуту для визнання юрисдикції Суду щодо злочинів, вчинених на території України з 20 лютого 2014 року, повідомляє УНІАН.

"Після другого заяви, поданого урядом України 8 вересня, прокурор повинен прийняти рішення розширити тимчасової охоплення існуючої попередньої експертизи для включення будь-яких можливих злочинів, вчинених на території України з 20 лютого 2014 року", - відзначили в Суді.

Рішення продовжити часові рамки існуючої попередньої експертизи не виключає можливості прокурора вжити, у разі необхідності, окремі рішення по конкретному зверненню або інцидентів протягом відповідного періоду, додали в цій міжнародній організації.

Перша заява українського уряду була подана 17 квітня цього року і стосувалося злочинів, скоєних на території України у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.

Після отримання необхідних заяв прокурор, згідно з правилом 25 Статуту офісу прокурора і як питання політики і практики, відкрив попереднє вивчення ситуації.

В Суді нагадали, що 25 квітня 2014 року прокурор почав попереднє вивчення ситуації в Україні з фокусом на подіях Майдану.

27 квітня ГПУ повідомила, що підготувала матеріали для Гаазького трибуналу про анексію Криму Росією. Тоді повідомлялося, що прокурор Гаазького трибуналу почне перевірку отриманих матеріалів та прийме рішення про відкриття справи.

Визнання МКС юрисдикції щодо злочинів агресії може відбутися не раніше 1 січня 2017 року, наголошує у статті для DT.UA Станіслав Батрин. Навіть при таких умовах юрисдикція буде поширюватися лише на злочини, вчинені після зазначеної дати.

Детальніше про це та інші механізми правового протистояння російської агресії читайте в статті Станіслава Батрина Війна проти Росії: юридичний фронт для "Дзеркала Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі