Профільний комітет Ради відмовилася обговорювати розрив дипвідносин з Росією

Поділитися
Профільний комітет Ради відмовилася обговорювати розрив дипвідносин з Росією Члени комітету з нацбезпеки не стали брати на себе відповідальність за розрив дипвідносин з РФ
Депутати дистанціювалися від втручання в процес встановлення і розриву дипломатичних відносин, нагадавши, що це є виключною компетенцією МЗС.

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони не підтримав поправку до другого читання законопроекту про реінтеграції ОРДЛО про розрив дипломатичних відносин з Російської Федерацією.

Серед поправок, номери яких озвучував секретар комітету Іван Винник, і комітет схвалював їх повністю, частково або з редакцією, не пролунав номер поправки 595, автори якої пропонують зобов'язати уряд розірвати дипвідносини з РФ.

Після завершення засідання Винник заявив, що правку свідомо не включили до порядку денного комітету через її невідповідність Основному Закону.

"Дипломатичні відносини, факт їх встановлення – це виключно повноваження виконавчої гілки влади, а саме – міністра закордонних справ. Це зроблено для того, щоб ніхто надалі не зміг оскаржити в Конституційному суді неконституційність цього законодавчого акта або окремих його положень", - пояснив депутат.

Голова комітету Сергій Пашинський, в свою чергу, назвав цю законодавчу норму "неприйнятною".

У той же час, депутати схвалили ряд поправку про встановлення дати початку російської окупації – 20 лютого 2014 року.

Крім того, в законопроекті за пропозицією ряду народних депутатів також згадуються Крим і Севастополь.

Як повідомлялося, 15 листопада профільний комітет не зміг сформулювати висновок щодо законопроекту про реінтеграцію Донбасу, і голова комітету Сергій Пашинський заявив про необхідність додаткового засідання.

Раніше російська газета "Комерсант" повідомила про те, що у законопроект щодо забезпечення суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донбасу може бути внесений пункт про розрив дипломатичних відносин з Росією. Повідомлялося, що таку поправку внесе депутат з фракції "Блок Петра Поршенка" Іван Вінник.

Своєю чергою Вінник заявив про те, що не вносив у законопроект поправку про розрив дипвідносин з РФ, але має намір запропонувати у прикінцевих положеннях законопроекту зобов'язати Кабмін привести українське законодавство у відповідність до практики міжнародного права.

Своєю чергою президент України Петро Порошенко не підтримав ідею розриву дипломатичних відносин з Росією. А депутат від БПП Олексій Гончаренко заявив про те, що фракція БПП у Верховній Раді не підтримує поправку про розрив дипвідносин з РФ і не проголосує за неї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі