Проект змін в Конституцію не підтримали тільки "радикали" і "Самопоміч"

Поділитися
Проект змін в Конституцію не підтримали тільки "радикали" і "Самопоміч" Проект підтримав "Опозиційний блок"
"Опозиційний блок", групи "Партія "Відродження" і "Воля народу" голосували за зміни в Конституцію, що стосуються "особливого статусу" Донбасу.

Радикальна партія Олега Ляшка і фракція політичної партії "Об'єднання" Самопоміч" відмовилися голосувати за законопроект №2217а про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади).

Як повідомлялося, Рада направила до КС проект змін до Конституції про "особливий статус" Донбасу. За відповідну ухвалу проголосували 288 депутатів.

За президентський законопроект про направлення до Конституційного Суду змін до Конституції проголосували 121 з 144 депутатів фракції "Блоку Петра Порошенко", 71 парламентарій фракції політичної партії "Народний фронт" (з 81-го депутата). Так, зокрема, не голосували, серед інших, Микола Княжицький, Вікторія Сюмар, Леонід Ємець.

Тільки 11 з 19 депутатів фракції во "Батьківщина"підтримали законопроект про зміни в Основний закон.

Не підтримали зміни до Конституції парламентарії "Радикальної партії Олега Ляшка", а також від "Сапопомочи" (єдиним депутатом, який проголосував "за", Ганна Гопко).

Підтримали проект також 34 із 43 депутатів "Опозиційного блоку". У групі "Партія "Відродження" проголосували 19 з 22 депутатів, а в групі "Воля народу" - 15 з 19 депутатів. Сергій Мельничук утримався, а Михайло Ланьо був відсутній.

Проект закону №2217а про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) з позначкою "доопрацьований" опублікований пізно вночі в середу, 15 липня, на сайті Верховної Ради України.

Проект змін зареєстрований президентом Петром Порошенко ще 1 липня.

В документі положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом, було закріплено в перехідних положеннях законопроекту. А в доопрацьованому проекті від 15 липня пропонується закріпити цю норму в розділі IV перехідних положень самої Конституції України.

Так, у розділі XV "Перехідні положення" в редакції Основного закону від 15 липня окрім іншого значиться: "18. Особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом".

Президент України Петро Порошенко у своєму зверненні перед голосуванням Ради заявив, що проект змін до Конституції України не передбачає ніякого "особливого статусу" Донбасу "Україна була і залишається унітарною державою".

Ряд депутатів стверджують, що заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд "продавила" внесення змін "особливого статусу" Донбасу.

Читайте також: Саакашвілі розробив програму перетворення Одеської області

Нагадаємо, у перехідних положеннях Конституції визначалося, що особливості місцевого самоврядування в деяких районах Донецької та Луганської областей регулюється відповідним законом, прийнятим Верховною Радою 26 червня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі